Сончево, претпладне магливо

Времето денеска ќе биде сончево и тивко со мала до умерена облачност. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла. Минимална температура ќе биде во интервал од минус седум до три степени, а максималната од еден до 10 степени.

Во Скопје слично време, со температура од минус еден до пет степени.

Во следните три дена ќе биде претежно сончево, со мала до умерена локална облачност. По одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла.

Минимална температура ќе биде во интервал од минус седум до еден степен, а максималната од 4 до 12 степени. 

реклама

Што се случува доколку секој втор ден правите по 200 склекови?

Read more

Најсмешните новинарски незгоди со животни

Read more

Секс-пози за кои луѓето повеќе зборуваат, отколку што ги практикуваат

Read more

Видео симулација докажа дека визирите не штитат од COVID-19

Read more

Македонија

Припадник на Алфите треба да сведочи во случајот „Монструм”

Read more

Ситуацијата со COVID-19 во Прилеп е сериозна, болницата прима сѐ помлади пациенти

Read more

Сончево и топло до 31°C, од утре заладување

Read more

Нови 152 случаи, 2 лица починаа од COVID-19

Read more

Вести

Припадник на Алфите треба да сведочи во случајот „Монструм”

Читај повеќе

Ситуацијата со COVID-19 во Прилеп е сериозна, болницата прима сѐ помлади пациенти

Читај повеќе

Сончево и топло до 31°C, од утре заладување

Читај повеќе
  • play_arrow

Додека закрепнуваше во Берлин, во Русија сè му запленија

Читај повеќе

Дневен преглед на состојбата со COVID-19 во светот

Читај повеќе

Пронајдена мини лабораторија и стебла канабис во Визбегово, приведени 3 лица

Читај повеќе

Приведен скопјанец поради недозволена трговија со оружје и дрога

Читај повеќе

Земјотрес од 4,2 степенa во Истанбул

Читај повеќе

Нови 152 случаи, 2 лица починаа од COVID-19

Читај повеќе