Македонија

Сончево со мала до умерена облачност

10. ноември 2018 - 9:46 | МИА

Скопје, 9 ноември 2018 (МИА) – Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб југоисточен ветер. По одделни котлини ќе има појава на утринска магла.

Утринската температура ќе се движи од нула до осум степени, а дневната температура од 15 до 20 степени.

Продолжува периодот на стабилно време со појава на утринска магла по одделни котлини. Дневните температури ќе се задржат над просекот за овој период од годината.

Коментирај