Спорт

play_arrow

Сите голови на Милан во сезоната 2019/20

На официјалниот YouTube профил на италијанскиот фудбалски клуб Милан денеска беше објавена компилација од сите голови кои „росонерите“ ги постигнаа во изминатата сезона. Уживајте!
Read more
play_arrow

УФЦ нокаут како на Зангиеф од Street Fighter

ММА борачот Бенеил Дариуш го нокаутираше неговиот противник Скот Холцман во првата рунда, за само 25 секунди и тоа со маестрален потег.
Read more

Верстапен победник на јубилејната трка во Формула 1

Пилотот на Ред Бул Макс Верстапен забележа победа на денешното Гран при на „Силверстоун“ во знак на јубилејниот 70-ти роденден на Формула 1.
Read more

Силекс против шампионот на Азербејџан во квалификациите за ЛШ

Македонскиот претставник Силекс за противник во 1. квалификациско коло од новата сезона во Лигата на шампионите го доби азербејџански Карабаг.
Read more

НБА: Почетокот на следната сезона можно е да се одложи за јануари

Раководството на најсилната кошаркарска лига на светот, НБА, размислува да го премести датумот за почеток на следната сезона до јануари 2021 година, пренесува ESPN.
Read more
play_arrow

Барса - Баерн е најатрактивната средба во ЛШ

Барселона и Баерн се пласираа помеѓу осумте најдобри екипи во фудбалската Лига на шампиони по вечерашните победи над Наполи, односно Челси.
Read more

Буфон до Пирло: Сега треба да ти се обраќам со „господине“?

Андреа Пирло и официјално стана нов тренер на Јувентус.
Read more
play_arrow

Борец го совлада Вардар на отворањето од новата сезона во 1.МФЛ

Десеткуваниот Вардар загуби на домашен терен од велешки Борец во натпревар кој ја отвори новата сезона од најквалитетната македонска фудбалска лига.
Read more

Пирло кандидат за наследник на Сари во Јуве

Андреа Пирло би можело да стане нов главен тренер на Јувентус, објави Sky Sport Italia.
Read more
filter

Среќен роденден, Роџер Федерер!

На денешен ден, 8 август, во 1981 година е родена професионалниот тенисер Роџер Федерер. Тој успеал да остане на АТП листата рекордни 237 последователни недели, а вкупно повеќе од 310 недела, што исто така претставува рекорд.
Read more
play_arrow

Трагичарот Варан: Сакам да се извинам, јас сум виновен за овој пораз

Реал Мадрид не влезе во четвртфиналето од Лигата на шампиони. Шпанскиот првак и на првиот натпревар во Мадрид изгуби од Манчестер Сити со 2:1, а синоќа го снајде истото.
Read more

Драгана Костова е првата жена која ќе тренира машки клуб во Македонија

Росоман 83 е прв македонски машки фудбалски клуб со женски тренер.  Екипата која сезонава ќе настапува во Втората лига група Исток скрши големо табу за нашите простори.
Read more
реклама

Запалени автомобили на паркинг во Скопје

Read more

Филипче се врати во операционата сала

Read more

Нови 85 случаи од 1.188 тестирања за COVID-19

Read more

Конор Мекгрегор ја запроси Ди по 12 години врска

Read more