Стабилна, силна и тврдоглава: Сè што треба да знаете за жената Бик

Одлучна, упорна, стабилна, тврдоглава, толерантна, одговорна, способна, силна, чувствителна, заводничка, фокусирана – сето ова ја опишува жената Бик.

Нејзината најголема сила лежи во двете особини што ги носи во себе – трпеливост и чувствителност. Таа има добар карактер, но тоа не значи дека може да манипулирате со неа. Исто така има многу цврсти ставови кои тешко можат да се променат. Доколку сакате да го промени нејзиното мислење, ќе го разбудите нејзиниот лош темперамент.

Жената Бик се стреми кон тоа да се однесува убаво бидејќи тежнее кон рамнотежа и безбедност. Ја сака природата, но не е голем авантурист. Не сака да ризикува и подобро функционира во рутина, па затоа тешко се прилагодува на животните промени.

Секс и врски

Биковите се едни од најстабилните хороскопски знаци. Никогаш не изневеруваат и од голема важност им е прво да го запознаат партнерот за да бидат сигурни дали го запознале Вистинскиот пред да се впуштат во сериозна врска или брак.

Мажот којшто сака да ја освои треба да се потруди бидејќи не е лесно да се добие жената Бик. Оној којшто ќе ја освои ќе добие многу бидејќи жената родена во овој хороскопски знак се грижи за другите, и ќе дава сè повеќе и повеќе во врската, ќе се труди и ќе вложува сè додека партнерот ѝ овозможува чувство на сигурност и заштита.

Љубовните партнери ќе ги изненади со нејзините вештини во кревет. Сексот го доживува како земја на фантазијата во која бега од секојдневниот живот и проблеми. Жената Бик е страстна и нежна.

Пријателство

Жената Бик е една од најдобрите пријатели коишто може да ги имате во животот. Таа е многу лојална и несебично вложува во пријателските односи. Секогаш ќе биде тука за вас.

Изглед

Големи впечатливи очи со спуштени капаци, полни сензуални усни, издолжен врат, се некои од физичките одлики на жената Бик. Тие обожаваат да носат марами, накит и шалови за да го истакнат вратот.

реклама

Неделен хороскоп од 26 февруари до 3 март: Голема трансформација за еден знак

Read more

Како се чисти загорено дно на пегла со таблета парацетамол?

Read more

Починат маж пронајден на улица во Скопје

Read more

Полната Месечина викендов ќе донесе промени во кариерата за 5 знаци

Read more

Живот

Дали треба да го галите вашето куче додека јаде?

Read more

Вечната контроверзност на Хаваи пицата со ананас

Read more

Лесен трик што ќе ги држи глувците надвор од подрумот, поткровјето или кујната

Read more

Неделен хороскоп од 26 февруари до 3 март: Голема трансформација за еден знак

Read more
 

Магазин

Дали треба да го галите вашето куче додека јаде?

Читај повеќе
  • filter

Македонските медиуми и споменикот на Волкот во Белград

Читај повеќе

Најкрцкави компири од рерна според Џејми Оливер

Читај повеќе

Кога и што е најдобро да појадуваат луѓето со дијабетес тип 2?

Читај повеќе

Кој има поголема корист од вежбањето - мажите или жените?

Читај повеќе

Вечната контроверзност на Хаваи пицата со ананас

Читај повеќе

Бурек економија

Читај повеќе

Лесен трик што ќе ги држи глувците надвор од подрумот, поткровјето или кујната

Читај повеќе

Што значат вашите секс соништа?

Читај повеќе