Super Mario на отворено со Microsoft Hololens

Super Mario Bros и виртуелната реалност ќе го извади секој гејмер надвор од дувлото. Првата стаза на Super Mario е направена во Unity3D за Microsoft Hololens, а видеото е снимено низ холограмските леќи без никакви измени. 

реклама

Гејминг

Кои видеоигри се достапни за PS5?

Read more

Нашиот Барди меѓу најдобрите изведувачи на слободни на „FIFA 21“

Read more

Играта „Horizon Forbidden West“ ќе биде достапна и за PS4

Read more

За сите обожаватели на Хари Потер - пристигнува новата игра „Hogwarts Legacy“

Read more

Нови видеа

play_arrow

Серии кои ќе ви се допаднат ако ја обожававте „Game of Thrones“

Read more
play_arrow

Осум рецепти за брзи и здрави пијалаци

Read more
play_arrow

Пет видеоигри што беа премногу амбициозни за да бидат пуштени на пазарот

Read more
play_arrow

Што ќе се случи ако влеземе во смртоносното езеро Натрон?

Read more
play_arrow

Седум фудбалери кои можеа да бидат како Меси и Роналдо

Read more
play_arrow

Најсмешната фејл компилација од неделата

Read more
play_arrow

Објавен долгоочекуваниот трејлер за „Dune“

Read more
play_arrow

Како да заработувате пари на Instagram: Tоп 7 совети

Read more
play_arrow

Повторно одложена премиерата на филмот „Wonder Woman 1984“

Read more
play_arrow

Тренинг за мажи: Ефективни вежби за грб

Read more
play_arrow

Топ 10 најдобри сцени од „Vikings“

Read more
play_arrow

Тело од соништата: Тренинг за задник и стомачни со Памела Рајф

Read more