Гислејн Максвел

Солзи и 8 часа сведочење: Жртва на Епстин зборуваше за „оргиите“ во авионот „Лолита експрес“

Една од четирите жртви на сексуалниот предатор Џефри Епстин, кој изврши самоубиство во затворска ќелија во 2019 година, пред судот изјави дека го запознала Доналд Трамп кога имала само 14 години.
Read more
реклама

Иран заплени два грчки танкери како одговор на американската акција

Read more

Најпознатата руска манекенка во провокативно издание прошета во Кан

Read more

Порошенко ставен на „црната листа“, се обиде да ја напушти Украина

Read more

Три начини како може да се заразите со мајмунски сипаници

Read more