Горан Иванишевиќ

Иванишевиќ откри зошто се разидоа со Ѓоковиќ

Горан Иванишевиќ, тренерот на Новак Ѓоковиќ до неодамна, како причини поради кои повеќе не соработува со српскиот тенисер ги посочи заморот и исцрпеноста.
Read more

Ѓоковиќ и Иванишевиќ ја прекинаа соработката

Горан Иванишевиќ повеќе не е тренер на најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ.
Read more

Иванишевиќ прв хрватски тенисер во Куќата на славните

Освојувачот на гренд-слем турнирот во Вимблдон во 2001 година, Горан Иванишевиќ, e првиот хрватски тенисер во историјата кој стана член на Куќата на славните.
Read more

И Иванишевиќ позитивен на коронавирусот

Горан Иванишевиќ, директор на турнирот Адрија Тур во Задар и тренер на светскиот тенисер број 1, Новак Ѓоковиќ, се тестираше позитивно за коронавирусот.
Read more
реклама