Ирина Тошева

play_arrow
filter

Дизајнерката Тошева со документарец и нова колекција ги промовира културните традиции преку одржлив развој

Завчера се прикажа документарниот филм „Латици“ и новата колекција „OYA“ - иновативен проект на Ирина Тошева, кој ја чествува шареноликоста на етничките заедници и културната одржливост во земјата.
Read more

Мода во време на пандемија: Промените веќе се случуваат, македонската модна сцена е подготвена

Светот живее во состојба на пандемија каква не се памети во поново време. COVID-19 го смени светот каков што го знаевме, изнесе на виделина многу нешта за кои не сакавме да зборуваме и несомнено ги помести тектонските плочи на човештвото.
Read more
реклама

10 места во светот каде ајкулите најчесто напаѓаат

Read more

Научниците открија кој стои зад мистериозните убиства на ајкули во Јужна Африка

Read more

Хороскопски знаци кои најмалку си одговараат и најчесто се разделуваат

Read more

Што да очекуваме од Сончевата бура која утре ќе ја погоди Земјата?

Read more