ЛГБТИ

Ирак воведе затворска казна од 15 години за истополови врски

Read more

Чиле ги легализира истополовите бракови

Чилеанскиот претседател Себастијан Пињера вчера го потпишал Законот за легализирање на истополовите бракови, откако тој претходно беше одобрен од Конгресот со историско гласање.
Read more

УЕФА се попишмани: Гордо ги носиме боите на виножитото

Германија денеска од 21 часот во Минхен го игра натпреварот од последното коло во групната фаза од ЕУРО 2020, против Унгарија.
Read more

Барселона ја продолжува војната со УЕФА: Објави ЛГБТ знаме како поддршка на Минхен

Read more

Хицлшпергер до ЕУРО: Помислете на оние кои се дискриминирани поради сексуалноста

Поранешниот германски репрезентативец Томас Хицлшпергер се огласи на Twitter откако УЕФА забрани стадионот во Минхен да биде осветлен во боите на виножитото.
Read more

76% од луѓето во Македонија не запознале ЛГБТИ лице, а расте говорот на омраза против заедницата

Говорот на омраза насочен кон припадниците на ЛГБТИ заедницата се зголеми во Европа и Централна Азија за време на пандемијата на коронавирус.
Read more
реклама

Три најдобри протеини за здравo срце

Read more

Неделен хороскоп од 15 до 21 јули според руски астролог

Read more

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Read more

Се огласи Меланија Трамп: Монструм!

Read more