Македонија ЕУ

Фон дер Лајен: Постигнавте извонреден напредок, сега ЕУ треба да испорача

Вистина е дека иднината на Северна Македонија е во ЕУ и ве сакаме покрај нас.
Read more

Јанша: Можен напредок со Северна Македонија и Албанија во октомври ако има договор

Брисел, 6 јули 2021 (МИА) – Премиерот на Словенија, Јанез Јанша, одржа прес – конференција по неговото обраќање пред европратениците во Стразбур денеска, и истакна дека можен е напредок во процесот на проширување
Read more

Заев: Како членка на НАТО нема да дозволиме Кина да гради 5G мрежа во С. Македонија

Брисел, 15 јуни 2021 (МИА) – Нема ниту план Б, ниту алтернатива за ЕУ, самото пристапување кон ЕУ значи европеизација на Северна Македонија, не сакаме да бидеме членки само заради членството во ЕУ, ние сакаме да б
Read more
реклама

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Read more

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Read more

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Read more

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопот?

Read more