маратон

filter

Дарио Ивановски победник на 8. издание на Охрид трчаТ

Македонскиот атлетичар Дарио Ивановски победи на главната трка на 21 километар на 8. издание на Атлетскиот викенд Охрид трчаТ, што се одржа денеска низ улиците на Охрид.
Read more

Бекеле по 12 години повторно на Олимписките игри

Кенениса Бекеле, големата атлетска ѕвезда, ќе учествува на Олимписките игри во Париз, 12 години по неговиот последен настап на најголемиот светски спортски настан.
Read more
play_arrow

Падна светскиот рекорд во маратон

Атлетичарката од Кенија, Перес Јепчирчир, постави нов светски рекорд во маратон. Во Лондон таа влезе во целта со време од 2 часа, 16 минути и 16 секунди.
Read more

Кипчоге се откажа од ОИ во Париз

Елиуд Кипчоге, двократен олимписки шампион во маратон, објави дека нема да учествува на Олимписките игри во Париз.
Read more

Дарио Ивановски постави нов македонски рекорд во маратон

Македонскиот маратонец вчера уште еднаш испиша историја во македонската атлетика.
Read more
filter

Во сообраќајка загина Киптум, светскиот рекордер во маратон

Кенискиот атлетичар Келвин Киптум, актуелниот светски рекордер во маратон, загина во сообраќајна несреќа во својата татковина, објавија водечките светски медиуми, а веста ја потврдија и членовите на неговото семејство.
Read more

Шанкуле прва на женскиот маратон, Поп Арсова не ја заврши трката

Read more

Започна пријавувањето за учество на седмото издание на Охрид трчаТ

Од 2 до 4 јуни идниата година ќе се одржи 7. издание на атлетската манифестација Охрид трчаТ, во чии рамки ќе се реализира и Ohrid running weekend.
Read more

Прв пливачки маратон во Преспа

Во водите на Преспанското Езеро денеска се одржува првиот пливачки маратон „Преспа 2021“, во организација на пливачкиот клуб Акваспирит од Охрид, со поддршка на Општина Ресен .
Read more
реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Финансиски хороскоп од 15 до 21 јули

Read more

Трик како да постигнете совршен вкус на варената пченка

Read more