МТФ Војдан Чернодрински

filter

На Прилеп му треба нова театарска зграда!

На Прилеп му треба театарска зграда!
Read more

Црна дупка на театарот Антон Панов од Струмица – најдобра претстава, 7 награди за Иванов на МНТ на 58. МТФ Војдан Чернодрински

14 јуни, Прилеп: Претставата „Црна дупка“ во режија на Љупчо Ѓоргиевски на Театарот „Антон Панов“ од Струмица ја освои наградата за уметничко остварување на претставата во целина, на 58. МТФ „Војдан Чернодрински“.
Read more
filter

Диво месо на Албанскиот театар, штипската Лекција и Натчовек на Драмски театар од Варна на претпоследниот ден на фестивалот

13 јуни, Прилеп: Три претстави се на програмата на претпоследниот ден на 58. МТФ „Војдан Чернодрински“ денеска.
Read more
filter

Франкенштајн, Едвард Втори и Демонот од Дебар Маало на МТФ Војдан Чернодрински

12 јуни, Прилеп: Три претстави во официјалната програма ќе бидат на програмата на шестиот ден на Македонскиот театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ во Прилеп.
Read more
filter

Ало! Ало! на Театар Комедија, прилепската Дупло дно и Кенди на МТФ Војдан Чернодрински

Read more
filter

Битолската На дното, Домот на куклата на Турскиот театар и независната Поол на МТФ Војдан Чернодрински

10 јуни Прилеп: Народниот театар од Битола ќе учествува на Македонскиот театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ вечерва во 19:30 часот на сцената на Центарот за култура „Марко Цепенков“ во Прилеп.
Read more

Ден на Горан Стефановски на 58. МТФ „Војдан Чернодрински“ во Прилеп

Многу активности, промоции, презентации, претстави ќе бидат дел од програмата посветена на Горан Стефановски што ќе се реализира денеска во текот на цел ден во рамките на 58. МТФ „Војдан Чернодрински“.
Read more

Почна 58. МТФ „Војдан Чернодрински“ во Прилеп: Промената сме сите ние!

Read more

11 претстави обединети под концептот „Ново читање“ на 58. МТФ „Војдан Чернодрински“

Собранието на фестивалот одлучи наградите за животно дело да ги добијат актерите Мими Таневска-Србиновска и Јордан Витанов.
Read more

Доделени наградите на 57. МТФ „Војдан Чернодрински“ во Прилеп

Синоќа со врачувањето на наградата за претставата „Се викам Медеја“ (My Name is Medeja) на Народниот театар од Битола за најдобро уметничко остварување во целина заврши 57.
Read more

Објавена програмата за 57. МТФ Војдан Чернодрински

Девет претстави се во официјалната селекција за награди на на 57.
Read more
реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Земјотрес во Скопје

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more