рак

Револуционерна терапија: Со вирус во борба против клетките на ракот

Научниците на учесник во клиничко испитување му инјектирале вирус дизајниран да ги убие клетките на ракот, пишува Newsweek.
Read more
реклама

Грците бесни на бојата на новите кошаркари: Ова не е наша репрезентација

Read more

Короната има нов симптом - заразените не се ни свесни дека е од вирусот

Read more

Ален Исламовиќ не се вика Ален, си го сменил името за подобра кариера

Read more

Роналдо додаде причини за заминување од Јунајтед

Read more