расправија

Пасивно-агресивно однесување во врската: Рецепт за катастрофа

Проблемите во врската или проблемите со воспитување на децата, трошењето, домашните работи, никогаш не треба да се туркаат под тепих, бидејќи тие предизвикуваат трајни фрустрации.
Read more

Среќните двојки советуваат - две правила за паметно расправање

Ако веќе се расправате, направете го тоа конструктивно.
Read more
реклама

Ги забележавте ли синоќа светлечките објекти на небото?

Read more

Четири хороскопски знаци на кои мај им носи среќа во љубовта

Read more

Безос го одреди датумот за патување во вселената

Read more

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more