Саграда Фамилија

play_arrow
filter

По 144 години, Саграда Фамилија конечно ќе биде завршена

Познатата црква во Барселона, Саграда Фамилија, 144 години по почнувањето на нејзината изградба, конечно ќе биде завршена во 2026 година, а за џиновските скали ќе бидат потребни дополнителни осум години.
Read more
play_arrow

Новата кула на Саграда Фамилија блесна со џиновска ѕвезда

Со поставување сјајна ѕвезда, вчера беше откриена нова кула висока 138 метри на базиликата Саграда Фамилија – најпознатата зграда во Барселона изградена во 19 век од каталонскиот архитект Антонио Гауди.
Read more
реклама

Три најдобри протеини за здравo срце

Read more

Неделен хороскоп од 15 до 21 јули според руски астролог

Read more

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Read more

Се огласи Меланија Трамп: Монструм!

Read more