шпионски софтвер

Шпионска афера ја тресе Шпанија, разрешена шефицата на агенцијата за разузнавање

Шпанската влада ја разреши Паз Естебан, шефицата на агенцијата за разузнавање во земјата, откако беше откриено дека телефоните на премиерот Педро Санчез и луѓето поврзани со каталонското сепаратистичко движење би
Read more

Израелски шпионски софтвер бил користен за хакирање на телефони на американски функционери

Шпионски софтвер на израелската компанија NSO Group бил користен од наводно непознато лице за хакирање на телефоните на најмалку девет вработени во американскиот Стејт департмент, јавија израелските медиуми.
Read more

Шпионски софтвер од Израел пронајден на телефони на палестински активисти

Безбедносни истражувачи денеска соопштија дека шпионскиот софтвер „Пегаз“ на израелската компанија НСО е откриен на мобилните телефони на шест палестински активисти за заштита на човекови права, делумно поврзани
Read more
реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more

Зошто има сè поголем број случаи на рак на пенис низ светот?

Read more

Кога Данела ќе плива во Вардар?

Read more