соларен погон

play_arrow

Камион што поминува 5.000 километри годишно на сончева енергија

Scania има многу интересен предлог за патниот транспорт.
Read more

Сон на лозарите: Флота роботски соларни косилки ги одржува француските лозја

Францускиот стартап Vitirover разви автоматизирана соларна косилка која може да се користи во лозја и други земјоделски полиња.
Read more
реклама

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Read more

Како со диетата 80/20 може да слабеете додека ја јадете вашата омилена храна?

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more

Илон Маск: Во иднината нема да има телефони

Read more