совети за возачи

Грешка при полнење гориво што може сериозно да го оштети вашиот автомобил

Возачите на автомобили со мотори со внатрешно согорување следат низа безбедносни чекори при полнење гориво на бензинските пумпи.
Read more

Сијаличка на инструмент-таблата што не смеете да ја игнорирате

Досега не сте биле особено заинтересирани за мерачот на температура на течноста за ладење на моторот? Тоа е сериозна грешка.
Read more
реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Земјотрес во Скопје

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Трик како да постигнете совршен вкус на варената пченка

Read more