Украина

За да го посрамоти Путин, Украина објави имиња на „руски шпиони“ кои делуваат низ Европа

Украина соопшти дека разоткрила 620 наводни „руски шпиони“, меѓу нив и еден кој го користи Skype прекарот JamesBond007, пишува британски Telegraph.
Read more

Украина на готовс: Војската е подготвена да го брани Чернобил од Русите

Украина испрати војници за да ја обезбеди зоната Чернобил од можен упад на руските војници.
Read more
реклама

Земјотрес во Скопје

Read more

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more