Здраво Млади

Отворен конкурс на МКЦ: Публиката ќе го прави постерот за Здраво Млади 2021

Младинскиот културен центар Скопје распиша конкурс за дизајн на постерот за годинашното издание на фестивалот Здраво Млади.
Read more
play_arrow

Како звучеа Efterklang и Lalalar синоќа на Здраво Млади

Синоќа вечер во дворот на Младинскиот културен центар во главниот град се одржа јубилејното десетто издание на фестивалот Здраво Млади на кој главна атракција беа гостите од Данска и Турција.
Read more
play_arrow

Денеска ќе се одржи јубилејното 10-то издание на Здраво Млади

По јубилеен десетти пат во Младинскиот културен центар во Скопје ќе се одржи популарниот фестивал Здраво Млади.
Read more

Со претпазлив оптимизам, фестивалот Здраво Млади најавен за 27 август

По повод десеттoто јубилејно издание на скопскиот летен фестивал Здраво Млади, на 27 август во паркот на Младинскиот културен центар ќе се одржи 12-часовно забавување со најновото од алтернативната музичка сцена.
Read more
„Црнила“ на Чашуле во хип-хоп изведба, премиера на Здраво млади

„Црнила“ на Чашуле во хип-хоп изведба, премиера на Здраво Млади

Младинскиот културен центар најави премиера на претставата „Црнила ремикс“ по идеја и режија на Јордан Симонов во рамки на осмиот фестивал Здраво Млади кој ќе се одржи на 1 септември.
Read more
реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more

Зошто има сè поголем број случаи на рак на пенис низ светот?

Read more

Кога Данела ќе плива во Вардар?

Read more