Технички зафати во електроенергетскиот систем во Скопје во текот на утрешниот ден

Скопје, 23 февруари 2021 (МИА) – Во текот на утрешниот ден во период од 9 часот, па се до 16 часот се предвидени технички зафати во електроенергетскиот систем во Скопје.

Како што информираат од РЦУК Скопје, вакви зафати се предвидени на повеќе локации.

-Во периодот од 09 до 12 часот корисниците на дел од ул.Марко Орешковиќ 2 , дел од ул.Мариовска. (општина Центар); дел од Бул.Македонско Косовска Бригада(објектите околу Арена петрол),дел од ул.Стојко Ивановски, дел од ул.Лазар Личеноски, ул.Пере Тошев(објектите околу Арена Петрол), ул.Максут Садик, ул.Прохор Пчински, дел од ул.Славеј Планина, ул.380 (објектите околу Арена петрол) (општина Чаир) , во периодот од 10 до 11:30 часот корисниците на дел од ул.1 во с.Д.Лисиче. (општина Аеродром), во периодот од 11-16 часот корисниците од ул.Илија Димовски Гоче бр.5, 7 и 9, општина Аеродром.

реклама

Откриен е нов сој: Високозаразен, ја намалува ефикасноста на вакцината

Read more

Вучиќ прикажа фотографии со оружје и безживотни тела со траги на мачење

Read more

Пирати, блуд и неморал: Како „Божјата казна го стигна најгрешниот град во светот“?

Read more

Овие се седумте најдобри мобилни телефони во светот

Read more

Македонија

Стигнаа руските вакцини Sputnik V

Read more

ДЗС: Неделава попишани вкупно 32.752 лица од дијаспората

Read more

Поранешни војници со наполнети 45 години бараат решавање на нивниот статус во најбрз рок

Read more

Корона кризата дополнително ја влоши положбата на самохраните родители во државава

Read more
 

Вести

Семејствата на починати од COVID-19 го тужат британскиот премиер Борис Џонсон

Читај повеќе

Стигнаа руските вакцини Sputnik V

Читај повеќе

ДЗС: Неделава попишани вкупно 32.752 лица од дијаспората

Читај повеќе

Велосипедист загина во сообраќајка кај Охрид

Читај повеќе

Пресечени меѓународни канали за транспорт на дрога во две полициски акции

Читај повеќе

Поранешни војници со наполнети 45 години бараат решавање на нивниот статус во најбрз рок

Читај повеќе
  • play_arrow

Вучиќ прикажа фотографии со оружје и безживотни тела со траги на мачење

Читај повеќе

Корона кризата дополнително ја влоши положбата на самохраните родители во државава

Читај повеќе

Камион со марихуана запленет на ГП „Богородица“

Читај повеќе