Топ 10 најлошо оценети македонски јадења според Taste Atlas

Taste Atlas ја апдејтираше листата на најдобро и најлошо оценети јадења, а интересно е да се погледне кои македонски јадења странците најлошо ги оцениле.

10. Симит-погача

Оценка 3,9 од 5

9. Полнети пиперки

Оценка 3,9 од 5

8. Ѓомлезе

Оценка 3,8 од 5

7. Милиброд

Оценка 3,8 од 5

6. Слатко од диви смокви

Оценка 3,7 од 5

5. Ширден

Оценка 3,7 од 5

4. Качамак

Оценка 3,7 од 5

3. Компир манџа

Оценка 3,6 од 5

2. Чомлек

Оценка 3,4 од 5

1. Кукурек

Оценка 3,0 од 5

Целата листа со објаснувања за секое јадење можете да ја погледнете тука.

реклама

Се бараат доброволци за експеримент: За 60 дена ќе добијат 18.000 евра

Read more

Како би изгледала Европа ако светското море се подигне за 100 метри?

Read more

Наутро или навечер - кога е најдобро да земате витамин Д?

Read more

Скопје блеска во новогодишен амбиент среде април

Read more

Рецепти

Со еден мал трик лава колачот секој пат ќе излезе совршено

Read more

Посно, лесно и брзо: Ориз со зеленчук

Read more

Рецепт за имунитет: Јунешко со зелка и целер

Read more

Зошто оризот треба да се натопи во вода пред подготовка?

Read more
 

Магазин

Хороскопски знаци кои не се љубоморни: имаат целосна доверба

Читај повеќе

Зошто никогаш не треба да користите мобилен телефон додека сте во тоалет?

Читај повеќе

Најшармантните хороскопски знаци: Носат неодолива енергија

Читај повеќе

Како би изгледала Европа ако светското море се подигне за 100 метри?

Читај повеќе

Зошто не треба да се спие со отворени завеси?

Читај повеќе

Викенд хороскоп од 12 до 14 април за секој знак од зодијакот

Читај повеќе

Промени во исхраната со кои ќе ослабете до лето

Читај повеќе

Дали секс двапати во една вечер ги зголемува шансите за забременување?

Читај повеќе
  • play_arrow

Господ ми даде сила, ја фатив за уши и успеав да ја турнам, раскажува сточарот кој беше нападнат од мечка

Читај повеќе