Трамп го нарече Ким Јонг Ун „ракетен човек“

Доналд Трамп го нарече лидерот на Северна Кореја „ракетен човек“ во твит во кој зборуваше за разговор што се случил помеѓу него и претседателот на Јужна Кореја.

Претседателот на САД повторно беше активен на социјалната мрежа Twitter, каде денеска сподели дел од разговорот кој го имал со Мун Џае Ин, претседателот на Јужна Кореја. Тој, инсинуирајќи на ракетните тестови кои Северна Кореја ги спроведе во последните неколку недели, го именуваше нивниот претседател како „ракетниот човек“.

„Зборував со претседателот Мун синоќа. Го прашав како е ракетниот човек“, напиша Трамп на својот Twitter профил.

Доналд Трамп и Мун Џае Ин зборуваа во неделата за ескалирањето на тензиите на територијата на Северна и Јужна Кореја, и се согласија дека се потребни поголеми санкции за лидерот на Северна Кореја, Ким Јонг Ун.

реклама

Маск: Пирамидите во Египет се изградени од вонземјани

Read more

Задолжителен Ковид тест за тие што се враќаат во Германија

Read more

Тинејџер ги хакирал Twitter профилите на Безос, Маск и Гејтс

Read more

„Колено за колено“ – повредата на Ајзак ги подели НБА фановите

Read more

Свет

Уапсен Ковачот - водач на мексиканската банда Санта Роса де Лима

Read more

Задолжителен Ковид тест за тие што се враќаат во Германија

Read more

СЗО: За еден ден рекордни 262.929 новозаболени од COVID-19 во светот

Read more

Евакуирани 8.000 луѓе поради пожар во Калифорнија

Read more

Вести

  • play_arrow

Уапсен Ковачот - водач на мексиканската банда Санта Роса де Лима

Читај повеќе

Џафери ја напушта Инфективна, можно е да ја води конститутивната седница

Читај повеќе

Регистрирани 359 прекршоци за неносење маски во изминатите 24 часа

Читај повеќе

Неготинец лишен од слобода поради криумчарење мигранти

Читај повеќе

Задолжителен Ковид тест за тие што се враќаат во Германија

Читај повеќе

СЗО: За еден ден рекордни 262.929 новозаболени од COVID-19 во светот

Читај повеќе

Конститутивна седница на Собранието утре, партиски разговори за формирање влада

Читај повеќе

За една недела стигнавме од 10 на 11 илјади заболени од COVID-19 во земјава

Читај повеќе

Сончево и топло со температура до 35°C

Читај повеќе