Три лица од Трубарево нападнале и ограбиле кавадарчанец

Три лица од скопско Трубарево денеска се приведени од полицијата поради основано сомнение дека физички нападнале и ограбиле 40-годишник од Кавадарци.

– Во Полициска станица Гази Баба денеска биле приведени Е.Д.(19), Н.М.(23) и В.К.(19), сите од село Трубарево, поради основано сомнение дека на местото викано Пуста кула, во населба Илинден, физички го нападнале Д.Ѓ.(40) од Кавадарци и му одзеле пари. По комплетно документирање на случајот, против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци, информираат од МВР.

реклама

Водич за гласање: Не може да гласа лице што не носи маска или одбива да ја извади за идентификација

Read more

Што се случува кога по втор пат ќе се заразиме со коронавирусот?

Read more

Кој е пасивен, а кој не може без секс: Хороскопските знаци во кревет

Read more

Spotify отсега достапен и во Република Северна Македонија

Read more

Хроника

Осум сообраќајки во 24 часа, еден загинат, повеќемина повредени

Read more

Двајца мигранти држеле во заложништво други 19 мигранти во Ваксинце

Read more

Скопјанец под истрага за убиство на вонбрачната сопруга

Read more

Италијанка била чувана под клуч и принудувана на брак со скопјанец

Read more

Вести

Рекорден пораст на бројот на новозаразени во Токио

Читај повеќе

Од „корона-фри“ Црна Гора стана земја со најмногу активни случаи на коронавирус во регионот

Читај повеќе

Најголем одзив до 9 часот има во ИЕ 1, гласањето се одвива непречено

Читај повеќе
  • filter

Почна гласањето, како изгледаат избирачките места?

Читај повеќе

Избори 2020: Што смеете и не смеете да правите на гласачкото место?

Читај повеќе

Десетици лица повредени во судир на два воза кај Прага

Читај повеќе

Од денеска нови правила за влез во Грција преку Промахонас

Читај повеќе

Водич за гласање: Не може да гласа лице што не носи маска или одбива да ја извади за идентификација

Читај повеќе

Предвремени парламентарни избори во С. Македонија, право на глас имаат 1.814.263 граѓани

Читај повеќе