Убав на мајка!

Мајката на Џек Грилиш од натпревар во натпревар го прашува својот син за третманот што го добива на натпреварите, а фудбалерот на Манчестер Сити нема одговор зошто е тоа така.

Иако е многу интересна личност надвор од теренот, за кој британската јавност често пишува повеќе отколку за неговите достигнувања со фудбалската топка, Гралиш е еден од најпосветените фудбалери на хуманитарната работа без никакви мани во кариерата.

Сепак, противничките навивачи го исвиркуваат од натпревар во натпревар, иако немаат конкретна причина за таквите постапки. Тоа е феномен кој ја мачи неговата мајка, а Грилиш го откри сето тоа по натпреварот против Арсенал во неделата.

URL

Англискиот репрезентативец призна дека никогаш не разбрал зошто бил предмет на ваков третман.

„Секогаш се прашувам зошто ме исвиркуваат противничките фанови. И мајка ми секогаш ме прашува за тоа, а јас навистина немам одговор. На секое место каде што одам ме исвиркуваат и немам поим зошто. Само се обидувам да го свртам тоа во нешто позитивно“, рече Грилиш.

Крилниот напаѓач и претходно зборуваше за истиот проблем и на се гледаше како на шега. Меѓутоа, како што работите се повторуваат од година во година, се чини дека на мајка му сè потешко ѝ паѓа тоа.

Тагови
реклама

Се бараат доброволци за експеримент: За 60 дена ќе добијат 18.000 евра

Read more

Како би изгледала Европа ако светското море се подигне за 100 метри?

Read more

Наутро или навечер - кога е најдобро да земате витамин Д?

Read more

Скопје блеска во новогодишен амбиент среде април

Read more

Фудбал

Легендарниот Малдини во кариерата од само еден играч побарал дрес

Read more

Луис Алберто побарал да го раскине договорт со Лацио

Read more

Скопјани, ајде на стадион: Се игра градското дерби

Read more

Љоренте практикува палео диета

Read more
 

Спорт

Конор МекГрегор се враќа во октагонот

Читај повеќе
  • play_arrow

Лејкерс играле 56 секунди подолго - НБА мораше да признае грешка

Читај повеќе

Легендарниот Малдини во кариерата од само еден играч побарал дрес

Читај повеќе

Шампионката во трискок нема да го брани златото во Париз

Читај повеќе

Луис Алберто побарал да го раскине договорт со Лацио

Читај повеќе

Скопјани, ајде на стадион: Се игра градското дерби

Читај повеќе
  • play_arrow

Јокиќ трагичар во шокантниот пораз на Денвер

Читај повеќе

Заврши регуларниот дел од сезоната во Евролигата

Читај повеќе

Ѓоковиќ одби да одговори на новинарско прашање, тајната на успехот ја чува 15 години

Читај повеќе