Уште ова фалеше - риби играат фудбал

Кинез од својот аквариум направил подводен фудбалски терен и почнал да ги тренира златните рипки да играат фудбал.

За време на карантинот поради пандемијата со коронавирусот сите имавме премногу слободно време. Јан Тјенѕин од градот Чјејан во провинцијата Гуандон решил да ги учи своите рипки да играат фудбал.

„На почетокот не очекував навистина да играат фудбал. Како што ги тренирав, забележав дека ги интересира удирањето на топката. Почнав да ги наградувам. Кога ќе дадеа гол, им давав храна. Тоа стана механичка реакција, па почнаа да играат фудбал“, вели тој.

Remote video URL

Рибите на Јан се сепак риби и не играат фудбал поделени во тимови. Кај дадат гол, дадат, не е важно. Но, тој вели дека во план му е да почне да ги тренира да играат едни против други. Веројатно ќе му треба уште еден, така подолг карантин за тоа.

Тагови
реклама

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

Најнезаборавните пенали во поновата фудбалска историја

Read more

Десет бизарни предмети од Земјата што сега лебдат во вселената

Read more

Зошто зажалив што ја изгледав цела сезона на „Emily in Paris“?

Read more

Чек дис аут

Yugo запали по 15 години дремење во пустина

Read more

Што се крие под песокот на Сахара?

Read more

Канадски град го промени името, жителите не сакаа да носи име на минерал

Read more

Борба меѓу две змии одблизу

Read more

Магазин

КОРОНА прегореност: Не работиме од дома, туку живееме на работа

Читај повеќе

Зошто Шведска нема „втор бран“ на COVID-19?

Читај повеќе

Какви порно филмови сака секој хороскопски знак?

Читај повеќе
  • play_arrow

Yugo запали по 15 години дремење во пустина

Читај повеќе

Диета која трае само 72 часа - дали би ја пробале?

Читај повеќе
  • filter

Објавена листата на 25 најубави плажи во светот

Читај повеќе
  • play_arrow

Кога секундите се важни: 8 основни вештини за преживување

Читај повеќе

Љубовна криза: 5 совети кои ќе ви помогнат да ја надминете

Читај повеќе
  • play_arrow

Што се крие под песокот на Сахара?

Читај повеќе