Македонија

Ведро со северен ветер, утринските температури под нулата

20. јануари 2020 - 7:58 | МИА

Скопје, 20 јануари 2020 (МИА) – Од денеска во следните неколку дена следува период на стабилно време со слаб до умерен северен ветер. 

Утринските температури ќе бидат под нулата, а во текот на денот температурите ќе достигнат до 13 степени.

За денеска, синоптичарите најавуваат стабилно време со минимални температури од -10 до -2 степена, а дневните температури ќе се искачат до 10-тиот степен.

Најстудено, според најавите, ќе биде во Маврово и Берово каде се очекува утринската температура да биде -6 степени, а најтопло во Гевгелија.

Слично време ќе има до крајот на неделата. Најтопло ќе биде во вторник кога дневната температура според најавите ќе биде до 13 степени.

Коментирај