Забава

play_arrow

Најсмешната фејл компилација од неделата

Fail Army објави нова смешна компилација од различни непријатни незгоди и настани актуелни на интернет во текот на изминатата недела.
Read more
play_arrow

Неодоливо бањање

Мачево не само што е преслатко, туку и неговото бањање е неодоливо слатко.
Read more
play_arrow

Фејл компилација: Сите ќе раскинете

Најновата компилација на FailArmy е посветена на сите двојки, сегашни и минати, во кои едниот од партнерите во ужасно лош момент во врската си рекле: „Со ова ли завршив?“. Љубовта не е слепа, само малку глупичка понекогаш.
Read more
play_arrow

Не ми го задевај кучето...

Кучето само сакаше да си игра со мачката дојдена на гости од соседите, но таа го нападна. Тоа внимателно го следеше неговата другарка кој веднаш ѝ се пушти на непријателски расположената сосетка.
Read more
play_arrow

Бувче за прв пат слуша гром

Мало бувче за прв пат во својот живот се соочува со звук од гром. Неговата реакција е фатена на камера.
Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Време е за нова фејл компилација на неделата, со смешни ситуации актуелни на интернет во текот на изминатите денови.
Read more
play_arrow

Видра скокна на брод бегајќи од орка кит

Бегајќи да не стане оброк на орка кит, видра спас најде на еден брод.
Read more
play_arrow

Моментот кога јагуар ѝ се приближува на фотографка во мракот

За луѓето, мракот е заканувачки, страшен, ограничувачки. Ги крие најопасните и најстрашните суштества на Земјата, но исто така ги чува најголемите неоткриени мистерии на природата.
Read more
play_arrow

Најдобрите фејлови од годината, досега

Факт е дека 2020 е тешка година за сите нас. Првата половина од годината помина, а FailArmy објави смешна компилација од најдобрите фејлови популарни на интернет во првите шест месеци од годинава.
Read more
play_arrow

Анимирана историја на Хрватска

Историјата на Хрватска прикажана на еден многу интересен начин кој целата приказна ја прави интересна и убаво ја разјаснува.
Read more
play_arrow

Роко, тргни ја опашката

Секогаш е незгодно кога на онлајн средба ќе се случи непријатно прекинување. Оваа недела, на интернет се актуелни шкотскиот парламентарец Џон Николсон и неговиот миленик Роко.
Read more
play_arrow

На скејт парк со инвалидска количка качена на скирол

Најновиот пронајдок на Ерик Кодо од Бостон е инвалидска колична качена на скирол. И така на скејт парк.
Read more