Викендов ново прскање против комарци во Скопје

Градот Скопје известува дека во деновите од претстојниот викенд на подрачјето на градот Скопје ќе се врши авионска дезинсекција против возрасни форми на комарци.

Прскањето против комарци ќе се реализира на 13 и 14 август (сабота и недела), во раните утрински часови.

Доколку временските услови не го дозволуваат вршењето на дезинсекцијата, ќе се прска првиот нареден ден кога временските услови ќе бидат поволни, во истиот термин.

„Се известуваат пчеларите навреме да ги преземат потребните мерки за заштита на пчелите“, порачаа од Град Скопје.

реклама

Во сенка на бруталниот Холанд се раѓа чудо што се чека уште од ерата на Марадона

Read more

The Sun: Јунајтед го најде наследникот на Роналдо

Read more

Германија има чуден однос кон Украина од почетокот на војната: Што се крие зад тоа?

Read more

Колку е поскапено кафето во Македонија?

Read more

Македонија

ПИНА: Над 81 отсто од анкетираните новинарки се соочиле со онлајн вознемирување

Read more

„Независниот“ Реџепи можеби ќе премине во ДУИ

Read more

Сончево со мала облачност и со слаб до умерен северен ветер

Read more

ЕСМ обезбеди гас за месецов: Грејната сезона во Скопје почнува на 15 октомври

Read more
 

Вести

  • play_arrow

„Бела чао“ стана протестна химна: Се пееше во Скопје, се пее во Украина и во Иран

Читај повеќе

ПИНА: Над 81 отсто од анкетираните новинарки се соочиле со онлајн вознемирување

Читај повеќе

„Независниот“ Реџепи можеби ќе премине во ДУИ

Читај повеќе

Германија има чуден однос кон Украина од почетокот на војната: Што се крие зад тоа?

Читај повеќе

Европратениците бараат санкции за убијците на Иранката Махса Амини

Читај повеќе

Колку е поскапено кафето во Македонија?

Читај повеќе

Доларот зајакна, цените на нафтата продолжуваат да растат

Читај повеќе

Најдоброто од светот на џезот и импровизираната музика на 41. Скопски џез фестивал од 13 до 16 октомври

Читај повеќе

Сончево со мала облачност и со слаб до умерен северен ветер

Читај повеќе