Традицијата на хуманоста продолжува

Владимир Мирковски типуваше, а Mozzart донираше средства за лекување на малиот Љупчe Георгиев

Да бидеме хумани и да помагаме кога и каде е потребно - ова е мотото од кое тргнуваат сите активности на компанијата Mozzart.

„Хуманитарен тикет“ е една од препознатливите акции преку кои лидерот во приредувањето на игрите на среќа ги здружува силите со познатите за да обезбеди средства за помош на оние на кои им е најпотребно.

Овојпат среќaта го послужи кошаркарскиот тренер и основач на Академијата ИБА, Владимир Мирковски, а добитната сума ја пренасочи на лекување на четиригодишниот Љупче Герогиев од Кочани, кој боледува од кифосколиоза.

„Секогаш ни е драго кога нашата помош ќе стигне на вистинската адреса. „Хуманитарен тикет за викенд“ е една од редовните акции на Mozzart преку која помогнавме на голем број здруженија и поединци. Благодарност до Владимир Мирковски за учеството, а ние ќе продолжиме да се обложуваме на хуманоста секој викенд“, изјави Ивана Стефановска Крстевска од компанијата Mozzart.

Преку акцијата „Хуманитарен тикет за викенд“ досега бројни личности од светот на спортот, културата и другите области се менуваа во улога на хумани обложувачи.

Фудбалерот Горан Пандев, најдобриот македонски автомобилист Игор Стефановски Иџе, ракометарот Филип Кузмановски и водителот Марко Новевски се само дел од познатите личности кои со помош на лидерот во приредување игрите на среќа типуваа во хуманитарни цели.

Од Хуманитарниот тикет за викенд до сега се собрани речиси 650.000 денари кои компанијата Mozzart ги донираше во добротворни цели.

Пораката е јасна – кога се игра за хуманост, победата во Mozzart е загарантирана!

реклама

Пијте го пред спиење: Напиток што го намалува шеќерот и помага при слабеење

Read more

Зошто на ЕУРО нема натпревар за 3. место? УЕФА даде објаснување

Read more

Почна сезоната на храна што го намалува ризикот од катаракта и до 43%

Read more

Трик за разладување на домот и обезбедување пријатен сон

Read more

Промо

Голема роденденска прослава на Прилепска Пиварница во Прилеп

Read more

Влези во игра и патувај за Берлин или Амстердам!

Read more

Летен потрошувачки кредит, нов производ од Шпаркасе Банка

Read more

100 ГОДИНИ „СКОПСКО“ – Секој има своја приказна со „СКОПСКО“

Read more
 

Ново

  • play_arrow

Не си играј со времето: Фејл компилација

Читај повеќе

Ван дер Варт: Англија е ср*ње од екипа

Читај повеќе

Американците најголеми фаворити, ФИБА ги потцени Србија и Канада

Читај повеќе

Се укинува балансерот – министерот Минчев вели дека имало злоупотреби во минатото

Читај повеќе
  • play_arrow

Избегнат страшен судир на патнички авиони на американското небо

Читај повеќе

Паста карбонара со маслинки

Читај повеќе

Ламин Јамал - ниту едно не му е презиме

Читај повеќе

Кривична против Иљази, ја оштетила Токсикологија за речиси 660 илјади денари

Читај повеќе

Мојсов: И во Исланд ќе одиме на победа

Читај повеќе