Традицијата на хуманоста продолжува

Владимир Мирковски типуваше, а Mozzart донираше средства за лекување на малиот Љупчe Георгиев

Да бидеме хумани и да помагаме кога и каде е потребно - ова е мотото од кое тргнуваат сите активности на компанијата Mozzart.

„Хуманитарен тикет“ е една од препознатливите акции преку кои лидерот во приредувањето на игрите на среќа ги здружува силите со познатите за да обезбеди средства за помош на оние на кои им е најпотребно.

Овојпат среќaта го послужи кошаркарскиот тренер и основач на Академијата ИБА, Владимир Мирковски, а добитната сума ја пренасочи на лекување на четиригодишниот Љупче Герогиев од Кочани, кој боледува од кифосколиоза.

„Секогаш ни е драго кога нашата помош ќе стигне на вистинската адреса. „Хуманитарен тикет за викенд“ е една од редовните акции на Mozzart преку која помогнавме на голем број здруженија и поединци. Благодарност до Владимир Мирковски за учеството, а ние ќе продолжиме да се обложуваме на хуманоста секој викенд“, изјави Ивана Стефановска Крстевска од компанијата Mozzart.

Преку акцијата „Хуманитарен тикет за викенд“ досега бројни личности од светот на спортот, културата и другите области се менуваа во улога на хумани обложувачи.

Фудбалерот Горан Пандев, најдобриот македонски автомобилист Игор Стефановски Иџе, ракометарот Филип Кузмановски и водителот Марко Новевски се само дел од познатите личности кои со помош на лидерот во приредување игрите на среќа типуваа во хуманитарни цели.

Од Хуманитарниот тикет за викенд до сега се собрани речиси 650.000 денари кои компанијата Mozzart ги донираше во добротворни цели.

Пораката е јасна – кога се игра за хуманост, победата во Mozzart е загарантирана!

реклама

Нови шокантни детали од Ковачки: Безбеден град го лоцирал возилото со кое била киднапирана Вања во Маџари и кај хотелот Палас

Read more

Пет автомобили кои нема да ја дочекаат 2024 година

Read more

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Read more

Зошто нема расположение за секс во вашата врска?

Read more

Промо

BMW1 во Скопје, луксузни патувања за Дубаи во Тетово, Битола, Кривогаштани и Скопје, МЕГАВИН.МК донесе среќа низ цела држава

Read more

Празници се ближат! Coca-Cola го најавува караванот што го прославува духот на Дедо Мраз во сите нас

Read more

10 години во Singular низ призмата на првите вработени во македонската канцеларија

Read more

Овие празници Coca-Cola го слават духот на Дедо Мраз во сите нас

Read more
 

Ново

Левица: Никој не се грижи за бегалците од конфликтот во 2001 година

Читај повеќе

Заврши есенскиот дел во 1.МФЛ, мешаница на врвот и на дното

Читај повеќе

Вучиќ најави изградба на гасна интерконекција кон Македонија

Читај повеќе

Потпишан најголемиот договор во историјата на американскиот спорт

Читај повеќе

Нови шокантни детали од Ковачки: Безбеден град го лоцирал возилото со кое била киднапирана Вања во Маџари и кај хотелот Палас

Читај повеќе
  • play_arrow

Лејкерс го освоија НБА купот – МВП трофејот за Леброн Џејмс

Читај повеќе
  • filter

10 декември 1868, во Лондон проработел првиот семафор

Читај повеќе
  • play_arrow

Македонија ЃП бара оставки во Судиската организација

Читај повеќе

Ужас во центарот на Белград: Судир на трамвај и такси

Читај повеќе