Влезот на Коби Брајант во Куќата на славните одложен за 2021

Пандемијата со коронавирусот го одложи и влезот во Куќата на славните на трагичнозагинатиот Коби Брајант.

Церемонијата со која Коби Брајант требаше свечено да влезе во Куќата на славните на американската кошарка сепак ќе мора да почека. Пандемијата на COVID-19 го одложи и овој настан кој беше закажан за 29 август.

„Дефинитивно го откажавме. Ќе се одржи некаде во првата четвртина од наредната година. За две недели ќе одржиме состанок и ќе ги разгледаме опциите за тоа како, кога и каде ќе го наравиме тоа“, изјави за ESPN Џери Коланџело, потпарол на Куќата на славните.

Коби Брајант трагично го загуби животот во хеликоптерска несреќа на 26 јануари. Имаше 41 година, а во својата долга и богата кариера 5 пати беше шампион на НБА, 18 пати се најде во Ол-стар тимот, а 3 пати беше МВП на финалињата. Сето тоа во дресот на Лос Анџелес Лејкерс.

реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Коронавирус и имунитет – научно објаснето

Read more

Италија забрани влез од 13 земји

Read more

Од денеска скопјани ќе се возат во нови автобуси

Read more

Кошарка

Лејкерс и Никс се опции за Лилард

Read more

Јанис: Мораме да се подготвиме ментално, ова е најтешката сезона досега

Read more

Новата сезона во АБА ќе почне на 19 септември

Read more

НБА се враќа со дербито Лејкерс - Клиперс

Read more

Спорт

Извлечени двојките за остатокот од Лигата на шампионите

Читај повеќе

Златан: Ибра не е играч за Лига Европа

Читај повеќе
  • play_arrow

Нов кикс на Интер, го загуби 3. место

Читај повеќе
  • play_arrow

„Ѓаволите“ не запираат, на бод се од ЛШ

Читај повеќе

Иднината на ВАР е во рацете на Колина

Читај повеќе

Имобиле: Лацио не е повеќе ист

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Времеплов: 14 години од инцидентот Матераци - Зидан

Читај повеќе

Михајловиќ против Sky: Ниту збор за Болоња, личите на канал на Интер

Читај повеќе
  • play_arrow

Елмас славеше на гости кај Пандев

Читај повеќе