Времеплов: Пред 29 години се емитуваше првата епизода од култните Friends

Американската серија „Friends“ (позната кај нас и како „Пријатели“) имаше премиера на 22 септември 1994 година на NBC, по што постигна неверојатен успех низ целиот свет.

Серијата имаше премиера на малите екрани кон крајот на 1994 година, но за многу краток временски период стана голем хит дури и надвор од САД. Гледачите ги освои едноставниот хумор испреплетен со специјална нишка што врзува шест млади пријатели од Њујорк.

Remote video URL

Од 1994 до 2004 година беа снимени вкупно 10 сезони на „Friends“, а поради огромната популарност што не опадна дури и години подоцна, креаторите на серијата во 2019 година одлучија да снимат повторно обединување на пријателите.

Remote video URL

Епизодата именувана како „Friends: Reunion“, беше претставена на HBO платформата кон крајот на мај 2021 година, каде што уште во првите 24 часа ја видоа милиони луѓе од целиот свет.

Новата епизода трае нешто повеќе од еден час и ги собра сите шест актери од оригиналната екипа: Џенифер Анистон, Кортни Кокс, Лиса Кудроу, Мет Лебланк, Метју Пери и Дејвид Швимер.

Премиерата на новата епизода на „Friends“ потврди дека станува збор за безвременски хит кој не престанува да привлекува нова публика и покрај фактот што е снимен кон крајот на 90-тите во многу поинаква клима.

реклама

Како да се ослободите од мувлата што се лепи на силиконот во веце?

Read more

Што да направите во случај да ви прегрее моторот на автомобилот?

Read more

Колку чекори дневно треба да правите за да бидете фит?

Read more

Сите ајкули тестирани на кокаин во Бразил биле позитивни

Read more

Филм & ТВ

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Netflix „експлодира“

Read more

Адвокатот на Шајло Џоли откри детали за исфрлањето на „Пит“ од нејзиното презиме

Read more

Објавени номинациите за наградите Еми, се издвојуваат две серии

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Netflix „експлодира“

Читај повеќе

Адвокатот на Шајло Џоли откри детали за исфрлањето на „Пит“ од нејзиното презиме

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавени номинациите за наградите Еми, се издвојуваат две серии

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за Godzilla x Kong: The New Empire

Читај повеќе
  • play_arrow

Трејлерот за воениот филм со Кејт Винслет ги одушеви фановите: Таа жена нема лоша улога

Читај повеќе

Џони Деп има нова љубов: Си најде среќа со 33 години помлада руска манекенка

Читај повеќе
  • play_arrow

Шоу на Шакира на финалето од Копа Америка: Изведбата вклучуваше ВИ елементи

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе