Врвна возачка авантура: Кајгана на Porsche Road Tour 2023

Разгорување на животната страст во една возачка авантура организирана од Порше Македонија и Porsche Center Skopje, претставува највозбудливата четиридневна тура на возење со ексклузивните модели на Porsche. Од раздвижените скопски улици до спокојните предели на Маврово и назад, овој ексклузивен настан создаде незаборавни моменти за ентузијастите на Porsche, новинарите, медиумите и ценетите членови на Porsche Club Macedonia.

Составен од четири возбудливи денови, овогодинешниот Porsche Road Tour е луксузно автомобилско патување кое ја прикажува моќта, елеганцијата и прецизноста на возилата на Porsche посетувајќи ги природните убавини на државата. Учесниците се впуштија во извонредна авантура, возејќи низ живописните пејзажи, создавајќи нови врски препуштајќи се на неспоредливото возачко искуство кое го нудат моделите на Porsche.

Турнејата започна во современиот Porsche Center Skopje, локација која претставуваше стартна точка на неколкудневниот настан, каде 12 модели на Porsche беа подготвени за создавање на авантури. Помеѓу моделите, моќно се истакнува главниот ѕвер, 911 Turbo S, исклучително забавните за возење 718 Boxter GTS и 718 Cayman Style Edition, омилениот Macan S, купеата со отворен кров 911 Carrera S Cabriolet и 911 Targa 4S, идеалниот семеен автомобил Panamera GTS Sport Turismo и 5 целосно електрични Taycan модели, во верзиите Taycan, Taycan Turbo, Taycan Turbo Cross Turismo, Taycan 4S и Taycan 4S Cross Turismo, кои со полни батерии наполнети на најбрзите полначи во Македонија лоцирани пред Porsche салонот, со отворени врати ги пречекаа гостите. Оттука, во конвој од 12 возила, започна турата кон Маврово и прекрасниот хотел „Радика“, сместен во срцето на Националниот парк „Маврово“.

Секој ден од турнејата ветуваше нова, возбудлива авантура, со разновидна палета на активности, живописни застанувања и извонредни искуства.

Овој Porsche Road Tour обедини истакната група на поединци, вклучувајќи ценети клиенти, влијателни новинари, претставници на медиумите и посветени членови на Porsche Club Macedonia. Ова е единствена можност за овие љубители на Porsche да се поврзат, да ја споделат својата страст за прецизно инженерство и да создадат трајни спомени.

По самото пристигнување на финалната локација во Хотел „Радика“, бренд менаџерот за Porsche во Македонија – Винко Марашевиќ, го претстави и новиот Porsche Cayenne пред посетителите, додека електричните модели на Taycan ги дополнуваа батериите на новите полначи на Porsche Destination Charging.

Г-дин Златко Муцунски, генерален менаџер на Порше Македонија изјави: „Porsche Road Tour е исклучителна можност за нас да ја прославиме нашата љубов кон возилата на Porsche и неспоредливите искуства што тие ги нудат. Возбудени сме што ги спојуваме нашите клиенти, медиумски партнери и заедницата на Porsche Club Macedonia во едно незаборавно патување“.

 

Г-дин Љупчо Грујовски, претседател на Porsche Club Macedonia: „Оваа турнеја е остварување на сонот за ентузијастите на Porsche како нас. Тоа е шанса да се поврземе со нашата заедничка страст за Porsche, да ја истражиме убавината на нашата земја и заедно да создадеме негувани спомени“.

реклама

Пет автомобили кои нема да ја дочекаат 2024 година

Read more

Зошто нема расположение за секс во вашата врска?

Read more

Астро љубов: Какви бивши сте според хороскопскиот знак?

Read more

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Read more

Возевме

Врвна возачка авантура: Кајгана на Porsche Road Tour 2023

Read more
Кајгана авантура со најмоќните возила на Porsche

Кајгана авантура со најмоќните возила на Porsche

Read more
Porsche Road Tour: Погледнете како поминавме на авантурата со моќните спортски возила

Porsche Road Tour: Погледнете како поминавме на авантурата со моќните спортски возила

Read more
bmw-avannt.jpg

Возевме: Офроуд авантура со моќниот BMW X6M и атрактивниот X4

Read more
 

Автомобили

  • play_arrow
  • filter

Се гради друмско чудовиште побрзо од модерната Формула 1

Читај повеќе

Porsche наводно тестира хибриден V4 на моделот 911

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа колекција автомобили вредна над 100 милиони долари?

Читај повеќе

Volkswagen наместо откази дели решенија за предвремена пензија

Читај повеќе

Пет автомобили кои нема да ја дочекаат 2024 година

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Mercedes има ново спортско купе: Дебитираше CLE 53

Читај повеќе

Dacia Duster не се откажува од моторите со внатрешно согорување

Читај повеќе

Првиот електричен автомобил на Xiaomi влезе во производство

Читај повеќе
  • play_arrow

Жената без која Mercedes каков што го знаеме немаше да постои

Читај повеќе