Земјотрес го погоди островот Закинтос

Земјотрес со јачина од 3,9 степени според Рихтеровата скала го погоди грчкиот остров Закинтос.

На веб-страницата на Службата за вонредни ситуации (EMSC) се наведува дека земјотресот се случил во 12:12 часот по локално време и дека епицентарот бил во морето, на 21 километар југозападно од Закинтос на длабочина од 10 километри.

Засега нема информации за материјална штета или повредени.

реклама

НАЈДИ МЕ - Систем за рано предупредување за исчезнати деца во Македонија

Read more

Како правилно се јаде јапонско јаболко?

Read more

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Ретрограден Меркур им ги враќа бившите на 4 хороскопски знаци

Read more

Регион

Се продава легендарниот хотел Славија во Белград

Read more

Во Белград градски автобус се преполови буквално па половина

Read more

Две експлозии во Северна Митровица, активирана рачна бомба

Read more

Снегот пристигна во Србија, патните правци прв приоритет на службите

Read more
 

Вести

  • play_arrow

Левица: Трамвај наместо БРТ на Шилегов, конечни место половични решенија

Читај повеќе

Путин испрати предупредување до Западот

Читај повеќе

Комуналците од Тетово излегоа на штрајк поради неисплатени плати

Читај повеќе

Посебен режим на сообраќај на 29 и 30 ноември во Скопје

Читај повеќе

Се продава легендарниот хотел Славија во Белград

Читај повеќе

Амбулантите и болниците ќе работат за време на министерскиот состанок на ОБСЕ

Читај повеќе

Во Белград градски автобус се преполови буквално па половина

Читај повеќе

Естонија, Латвија и Литванија ќе го бојкотираат состанокот на ОБСЕ во Скопје поради Русија

Читај повеќе

Поради Лавров: Украинскиот министер Кулеба не доаѓа на состанокот на ОБСЕ во Скопје

Читај повеќе