Животниот стил на Мејведер: Од луксузни автомобили до скапи часовници

Кога сте една од најбогатите светски спортски ѕвезди, тогаш трошењето пари на луксузни работи и не е баш некое големо изненадување. Но, Флојд Мејведер не се плаши тоа да го покаже на социјалните мрежи и да го сподели со обожавателите.

Неговиот животен стил е откриен преку снимки и фотографии што самиот ги објавува од неговите луксузни вили, покажувајќи ги скапите автомобили и накитот со која сака да се фали.

За овој луксузен животен стил 43-годишниот Мејведер се избори сам. Тој е еден од шесте спортисти во светот кој заработил повеќе од милијарда долари во кариерата, а медиумите пишуваат дека можеби станува збор и за заработка од 3 милијарди долари.

Мејведер сака скапи работи и играчки и еве како ги троши парите.

Има три луксузни куќи

Мејведер не штеди кога станува збор за недвижнини. Токму затоа има три неверојатни вили и тоа во Лос Анџелес, Лас Вегас и во Мајами. Најновата недвижност што ја купи е во Невада и чини 8,5 милиони евра.

Скапи автомобили

Не е тајна дека Мејведер сака автомобили, а често ги добива во две бои, бела и црна. Во секој случај, мора да има по два автомобили во Лос Анџелес и во Лас Вегас. Се смета дека неговата колекција чини околу 22 милиони евра.

Поседува серија Rolls-Royce вредна неверојатни 3,5 милиони евра, четири суперавтомобили Bugatti Veyron, како и Lamborghini Aventador и Ferrari 484. Неодамна си купи и Mercedes G63 AMG, а има и брендирано комби.

Се верува дека поседува три приватни авиони. На интернет често споделува фотографии како игра покер со високи облози додека е во авион со пријатели.

Не штеди на накит

Многу сака накит, вклучително и часовници и тоа најскапите. Се верува дека во неговата колекција има 41 часовник, но ниту еден не може да го надмине неговиот часовник од 239 дијаманти, вреден неверојатни 15 милиони евра.

Додека оди на НБА натпревари многу често може да биде виден како носи златен накит тежок до 11 килограми.

URL
View this post on Instagram

I'm still here when the smoke clears.

A post shared by Floyd Mayweather (@floydmayweather) on

реклама

Ветерани на ОВК го блокираа седиштето на организацијата и фрлаа флаши кон припадниците на ЕУЛЕКС

Read more

AstraZeneca нуди поевтина вакцина, европските влади ќе плаќаат отштета за можни последици

Read more

Еротски колаж

Read more

Искрени илустрации во кои ќе се препознае секоја девојка

Read more

Живот

Како да го освоите мажот роден во знакот на Вага?

Read more

10 направи кои може да ја спасат планетата Земја

Read more

Емоционално интелигентните луѓе никогаш нема да ги кажат овие реченици

Read more

Одложен традиционалниот карневал во Рио де Жанеиро

Read more

Магазин

  • filter

Десерт на денот: Чизкејк со јагоди

Читај повеќе

Зошто не треба да се смеете кога се сликате за пасош?

Читај повеќе

Оргазам од 1.8 милиони долари: Најскапата секс-играчка во светот

Читај повеќе

AstraZeneca нуди поевтина вакцина, европските влади ќе плаќаат отштета за можни последици

Читај повеќе

Како да го освоите мажот роден во знакот на Вага?

Читај повеќе

Дома или надвор: Како местото на кое имате секс влијае на вашето расположение?

Читај повеќе

10 направи кои може да ја спасат планетата Земја

Читај повеќе

Дали сме на Марс? Бизарен дизајн за заштита од коронавирус

Читај повеќе

Предлог за ручек: Ќофте во сос од домати

Читај повеќе