10 градови со најлоши возачи на светот

Кога сте млади и луди мислите дека малку побрзо и понесовесно возење не е толку страшно, но сообраќајната култура е нешто што се учи уште кога ќе станете учесник во сообраќајот како пешак.

По направената анализа на податоци од Светската здравствена организација за број на фатални сообраќајни несреќи на 100.000 жители, составена е листа на најнебезбедни градови кога станува збор за сообраќајот, а со тоа овие градови се квалификуваат за непопуларната титула – градови со најлоши возачи на светот.

#10. Куала Лумпур

#09. Париз

#08. Рим

#07. Њујорк

#06. Цирих

#05. Москва

#04. Шангај

#03. Мумбаи

#02. Каиро

#01. Сеул

реклама

Ослободен американски педофил кој беше осуден на 1.000 години затвор

Read more

Може ќебапи, не може цигари: Кои производи може да ги купувате со картичката Купувам домашно?

Read more

Спасовски: Домашна платежна картичка и за пензионери и неактивни баратели на работа

Read more

Што треба да јадете пред и по вежбање?

Read more

Свет

СЗО соопшти црн рекорд: 212.326 новозаразени во еден ден

Read more

Ослободен американски педофил кој беше осуден на 1.000 години затвор

Read more

Колумбија: Отпуштени десетици воени лица обвинети за силување малолетнички

Read more

Дневен преглед на состојбата со COVID-19 во светот

Read more

Вести

Штипското Инфективно одделение се прошири и на одделот за Неврологија

Читај повеќе

СЗО соопшти црн рекорд: 212.326 новозаразени во еден ден

Читај повеќе

Избори 2020: Кампањата на средина, продолжуваат партиските ветувања

Читај повеќе

Се ближиме до 7.000 заразени, скопски Чаир е жариштето

Читај повеќе

Претпладне сончево, попладне нестабилно со пороен дожд

Читај повеќе

Вице Заев: Објавените разговори се лаги од трети лица

Читај повеќе
  • play_arrow

Манчевски: Безидејната ВМРО-ДПМНЕ во својата програма ветува проекти што СДСМ веќе ги спроведе

Читај повеќе
  • play_arrow

Спасовски: Домашна платежна картичка и за пензионери и неактивни баратели на работа

Читај повеќе
  • play_arrow

Николоски од Прилеп: ВМРО-ДПМНЕ нема да дозволи увоз додека не се откупи домашниот тутун

Читај повеќе