15 најдобри комедии во 2022 што треба да ги погледнете

Комедиите се секогаш одличен избор кога ви се гледа филм, без разлика дали гледате сами, со пријателите или со семејството.

Ја составивме оваа листа на најдобри комедии во 2022 година кои ќе ви го дадат онаа посакувана и многу потребна доза серотонин. Има по нешто за секого. Некои од нив можете да ги гледате од удобноста на вашиот дом преку разните стриминг пплатформи како Netflix, а други не е лошо да ги побарате на репертоарот на киносалите.

Знаеме дека комедијата е субјективна. Сепак, гарантирано ќе најдете нешто на нашата листа што ќе направи да пукнете од смеење.

The Unbearable Weight of Massive Talent
Remote video URL
Marry Me
Remote video URL
Hocus Pocus 2
Remote video URL
Everything Everywhere All at Once
Remote video URL
I Want You Back
Remote video URL
Turning Red
Remote video URL
Dog
Remote video URL
The Bad Guys
Remote video URL
The Man from Toronto
Remote video URL
The Lost City
Remote video URL
Minions: Rise of Gru
Remote video URL
Senior Year
Remote video URL
Fire Island
Remote video URL
BigBug
Remote video URL
Jackass Forever
Remote video URL
Тагови
реклама

Главниот украински разузнавач тврди: Путин има двојници, се менуваат по потреба

Read more

Голем неделен хороскоп: Близнаците добиваат „жолт картон“, Бикот конечно ќе ужива

Read more

Се појавија снимки од злогласниот руски „нуклеарен воз“

Read more

Што кралот Чарлс јаде за појадок?

Read more

Филм & ТВ

Искрен трејлер за Thor: Love and Thunder

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Топ 10 епизоди од CSI базирани на вистински злосторства

Read more

Што ќе гледаме на Netflix во октомври?

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Искрен трејлер за Thor: Love and Thunder

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 епизоди од CSI базирани на вистински злосторства

Читај повеќе
  • play_arrow

Што ќе гледаме на Netflix во октомври?

Читај повеќе
  • play_arrow

Додека Брус Вилис е во пензија, неговиот „дигитален близнак“ снима реклами

Читај повеќе

Епидемија на сифилис ја стопираше порно индустријата

Читај повеќе

Затворот во Зеница во новата сезона на „Inside the World’s Toughest Prisons“ на Netflix

Читај повеќе

Емили Ратајковски го критикуваше филмот за Мерилин Монро: Правиме фетиш од женската болка

Читај повеќе
  • play_arrow

Холивуд мета на Малала: Недоволно се застапени муслиманите

Читај повеќе