Амбер Херд го тужи Џејсон Момоа за вознемирување: Доаѓал на сет облечен како Џони Деп

Амбер Херд го тужи колегата Џејсон Момоа за несоодветно однесување и вознемирување на снимањето на филмот Aquaman.

Имено, таа тврди дека Џејсон Момоа дошол на сетот во алкохолизирана состојба и го глумел Џони Деп. Новите тврдења од случајот за клевета на Амбер Херд и Џони Деп излегуваат на виделина и го вклучуваат однесувањето на Џејсон Момоа на снимањето на Aquaman.

Според судските документи објавени минатиот месец и до кои дошле медиумите, Херд го опишала Момоа како пијан колега кој доцнел на снимањето, а сето тоа било забележано и од клиничкиот и форензички психолог Дон Хјуз.

Во нејзините белешки стои дека Херд тврдела дека Момоа доаѓал на филмскиот сет облечен како нејзиниот поранешен сопруг Деп, носејќи ги сите прстени.

Но, во изјава за PEOPLE, DC Studios рече дека Џејсон Момоа се однесувал професионално во текот на снимањето на Aquaman и дека се возбудени што публиката ќе го види филмот овој декември.

Минатогодишното судење за клевета во Вирџинија започна кога Деп (60) ја тужеше својата поранешна сопруга за клевета поради авторски текст од 2018 година, кој вклучуваше наводи за злоупотреба. Откако Деп добил три тужби, а Херд добила едно од трите противтужби, таа му платила спогодба од милион долари.

За време на нивната долга правна битка, Херд сведочеше дека нејзината улога како Мера во претстојниот Aquaman била намалена поради вниманието на јавноста за нејзиниот личен живот. Директорот на франшизата Џејмс Ван минатиот месец изјави дека нејзиниот лик никогаш не требало да биде главен дел од продолжението.

Нејзиниот агент, Џесика Ковачевиќ, тогаш сведочеше дека верувала дека вниманието што го добила актерката за време на телевизиското судење против Деп имало негативно влијание врз нејзината кариера.

Белешките на Хјуз во новите судски документи вклучуваат индиции дека Момоа „рекол дека сака Амбер Херд да биде отпуштена“ од продолжението.

реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Земјотрес во Скопје

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Трик како да постигнете совршен вкус на варената пченка

Read more

Филм & ТВ

Трејлерот за воениот филм со Кејт Винслет ги одушеви фановите: Таа жена нема лоша улога

Read more

Џони Деп има нова љубов: Си најде среќа со 33 години помлада руска манекенка

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Како изгледаше Бренда во првата епизода од „Беверли Хилс“?

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Трејлерот за воениот филм со Кејт Винслет ги одушеви фановите: Таа жена нема лоша улога

Читај повеќе

Џони Деп има нова љубов: Си најде среќа со 33 години помлада руска манекенка

Читај повеќе
  • play_arrow

Шоу на Шакира на финалето од Копа Америка: Изведбата вклучуваше ВИ елементи

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледаше Бренда во првата епизода од „Беверли Хилс“?

Читај повеќе
  • play_arrow

Почина Шенон Доерти, ѕвездата на „Беверли Хилс“

Читај повеќе
  • filter

Скарлет Јохансон се прошета на црвениот тепих во хит летен модел

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за долго очекуваниот Gladiator II

Читај повеќе

Доаѓа продолжение на култниот The Devil Wears Prada, но ќе глуми ли и Ен Хатавеј?

Читај повеќе