Џејсон Момоа

По разделбата со Лиса Бонет, Џејсон Момоа во врска со 10 години помлада колешка

По четири месеци од разделбата со Лиса Бонет, славниот актер Џејсон Момоа е во нова љубовна врска и тоа со мексиканската актерка Еиза Гонзалес, пишува People.
Read more

Џејсон Момоа и Лиса Бонет повторно заедно

Џејсон Момоа и Лиса Бонет одлучија да му дадат уште една шанса на нивниот брак.
Read more

Крај на една холивудска љубовна приказна: Се разделија Џејсон Момоа и Лиса Бонет

Џејсон Момоа и Лиса Бонет се разделија по 16 години минати заедно. Славниот пар веста ја потврди на социјалните мрежи.
Read more

Џејсон Момоа покажа како ќе изгледа новиот Аквамен

Актерот Џејсон Момоа објави фотографија на Instagram од снимањето на новото продолжение на филмот „Aquaman“и покажа како ќе изгледа неговиот костим.
Read more
реклама

Иран заплени два грчки танкери како одговор на американската акција

Read more

Најпознатата руска манекенка во провокативно издание прошета во Кан

Read more

Порошенко ставен на „црната листа“, се обиде да ја напушти Украина

Read more

Три начини како може да се заразите со мајмунски сипаници

Read more