Амстердамска пицерија до која се оди само со чамец

Доколку некогаш се одлучите да го посетите Амстердам и да запловите низ градските канали, задолжително застанете кај малата пицерија Сан Марко, „спуштете го сидрото“ и опуштете се со пијалак и нешто од вкусното мени.

Необичниот ресторан се наоѓа во близина на центарот, а до него се стигнува само по вода. Цените се исклучително разумни, а во понудата има сокови, пиво, вино, како и пици, тестенини, салати и други јадења.

Судејќи според критиките на Trip Advisor, овој ресторан воодушевил огромен број посетители. Освен што храната може да се консумира на чамци и бродови, достапна е и опцијата за испорака до сите делови на Амстердам.

Ако патот ве однесе до Амстердам во иднина - изнајмете брод, нарачајте пијалаци и храна и уживајте во гледањето на атмосферата од околните улици и мостови.

реклама

Водич за мажи: Како да зборувате „безобразно“ за време на секс ?

Read more

Тајра Бенкс 48. роденден го прослави со фотографија во костим за капење

Read more

Првата студија покажа: Омикрон успешно го избегнува имунитетот стекнат по природен пат

Read more

Ѓоковиќ со порака за здравје ги поддржа големите протести во Белград

Read more

Живот

Не простуваат лесно: Хороскопски знаци кои најдолго се лутат

Read more

Избрани најдобрите угостителски објекти во Скопје за 2021 година

Read more

Солзи и 8 часа сведочење: Жртва на Епстин зборуваше за „оргиите“ во авионот „Лолита експрес“

Read more

Дали ви е тешко да се концентрирате на работа? Овие совети ќе ви помогнат

Read more
 

Магазин

  • filter

Јапонците измислија мопед во кој може да се вози домашно милениче

Читај повеќе

Македонскиот новинар за Златна топка на Левандовски не му дал ниту бод

Читај повеќе

Тајра Бенкс 48. роденден го прослави со фотографија во костим за капење

Читај повеќе

Сигнали кои предупредуваат дека не внесувате доволно протеини

Читај повеќе

Не простуваат лесно: Хороскопски знаци кои најдолго се лутат

Читај повеќе

Подварок со компири: Посен ручек со кисела или слатка зелка

Читај повеќе
  • filter

Наоми Кембел ја отвори модната недела во Дубаи и воодушеви со својот изглед

Читај повеќе

Фетишот на стапала е еден од најчестите меѓу мажите

Читај повеќе

Маратонскиот секс не e гаранција за оргазам

Читај повеќе