Барса и Реал добија конкурент, Јуве со понуда за Нејмар

„Бјанконерите“ посакуваат тандем Нејмар - Кристијано Роналдо во нападот па затоа на ПСЖ му го понудија Пауло Дибала плус пари за да го добијат Бразилецот.

Понудата на Јувентус е 100 милиони евра плус аргентинскиот напаѓач кој не е во плановите на Маурицио Сари и за кого ПСЖ веќе има изразено интерес. Сепак, тоа би било помалку од она што ПСЖ ѝ го плати на Барса кога го доведе Нејмар, 222 милиони евра бидејќи вредноста Дибала моментално е 80 милиони евра.

Бразилецот има желба да се врати во Барселона, но помислата да му биде пратнер на Кристијано Роналдо може да влијае врз неговата одлука. Проблем за Барса е и тоа што ПСЖ не сака да се откаже од Нејмар без обезбедена негова замена, а Јуве токму тоа го има како џокер.

реклама

Америка е на раб на граѓанска војна, полицијата клекна пред демонстрантите

Read more

Објавено уште едно видео од бруталното однесување на полицијата кон Џорџ Флојд

Read more

Од другата страна на протестите: Моќни фотографии што мејнстрим медиумите не ги објавуваат

Read more

Третина од заболените без никакви симптоми

Read more

Фудбал

Фан на Барса направи видео компилација со „најдоброто“ од Роналдо

Read more

Барса сокрилa дека има пет играчи со коронавирус

Read more

ФИФА повика на здрав разум при санкционирањето на фудбалери кои бараат правда за Џорџ Флојд

Read more

Морати и Аузилио со спротивни ставови околу трансферот на Лаутаро

Read more

Спорт

  • play_arrow

Фан на Барса направи видео компилација со „најдоброто“ од Роналдо

Читај повеќе

Барса сокрилa дека има пет играчи со коронавирус

Читај повеќе

ФИФА повика на здрав разум при санкционирањето на фудбалери кои бараат правда за Џорџ Флојд

Читај повеќе

Митревски ќе го чува голот на Порто

Читај повеќе

Стојмир Дејаноски е нов претседател на КК Гостивар

Читај повеќе

Морати и Аузилио со спротивни ставови околу трансферот на Лаутаро

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдоброто од Наполи сезонава

Читај повеќе

Сите спортисти ќе се тестираат за COVID-19 пред почетокот на сезоната

Читај повеќе

Клоп: Сѐ уште не сме шампиони, ќе мора да се потрудиме за тоа

Читај повеќе