Фудбал

Барса се помачи, но ја совлада Валенсија

20. март 2017 - 8:20 | Макфакс

Барселона славеше над Валенсија со 4:2, во 28. коло и го задржа чекорот со Реал во шампионската трка.

Барса се мачеше против Валенсија, а клучниот момент на натпреварот се случи во 45. минута кога Мангала направи прекршок за пенал и доби црвен картон.

Токму Мангала го постигна првиот гол на натпреварот по половина час игра.

Израмни Луис Суарез во 41. минута, а Меси во 45.минута пеналот го претвори во предност на Барса од 2:1.

Но, само што тргнаа од центарот, играчите на Валенсија израмнија преку Мунир.

Во второто полувреме, Меси со својот втор гол во 72. и Андре Гомеш во 89. минута ги поставија конечните 4:2.

Коментирај