Батлерот кој им служеше на 11 американски претседатели почина од COVID-19

Поранешниот батлер на Белата куќа, кој работеше за 11 американски претседатели во текот на неговата кариера, почина од последици на COVID-19, пренесе BBC.

Вилсон Рузвелт Џермejн почина на 91 година, а за Белата куќа почнал да работи во 1957 година за време на администрацијата на Двајт Дејвид Ајзенхауер. Некогашната прва дама Џеки Кенеди го забележала додека бил хигиеничар во Белата куќа и го унапредила. Од тогаш работел како батлер.

Последниот американски претседател за кој Џермејн работел е Барак Обама, а тогаш работел како шеф на персоналот. Од него се прости некогашната прва дама Мишел Обама, која ја истакна неговата добрина.

Remote video URL
Тагови
реклама

Што треба да јадете за да набилдате мускули побрзо?

Read more

Седум особини кои покажуваат дека сте натпросечно интелигентни

Read more

Никогаш не вртете грб на гладна камила: Најопасните селфи фотографии

Read more

Дали Швеѓаните го победија коронавирусот со нивната стратегија?

Read more

Живот

Седум особини кои покажуваат дека сте натпросечно интелигентни

Read more

Сите паѓаат на нивниот шарм: Сè што треба да знаете за жената Вага

Read more

Психолошки тест на личноста според Фројд: Направете го за само неколку минути

Read more

Како се прават 3 милиони лајкови за 12 часа? Прашајте ја Џеј Ло

Read more

Магазин

  • play_arrow

Четири лесни рецепти за торта со јаболка

Читај повеќе
  • play_arrow

Никогаш не вртете грб на гладна камила: Најопасните селфи фотографии

Читај повеќе

Седум особини кои покажуваат дека сте натпросечно интелигентни

Читај повеќе

Сите паѓаат на нивниот шарм: Сè што треба да знаете за жената Вага

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да го зајакнете имунитетот на природен начин?

Читај повеќе

Предлог за ручек: Пилешко со сусам и соја сос

Читај повеќе
  • play_arrow

Што треба да јадете за да набилдате мускули побрзо?

Читај повеќе

Во кое годишно време имаме најсилен сексуален нагон?

Читај повеќе
  • play_arrow

Кијану Ривс меѓу кадифени мечиња е сѐ што треба да видите денес на интернет

Читај повеќе