Бокс-офис: Хоророт „Halloween Kills“ директно на врвот

Хорор филмот „Halloween Kills“ го освои бокс-офисот со одлична заработка од 50.4 милиони долари во Северна Америка, пренесе Variety.

Филмот истовремено беше прикажан во кино и на стриминг сервиси, што се покажа како добитна комбинација.

Уште еден филм беше премиерно прикажан, но не доживеа голема гледаност. Историската драма „“The Last Duel, чие дејство се одвива во 14 век во Франција, заработи скромни 4.8 милиони долари. Тоа е катастрофален резултат со оглед на тоа што филмот чини 100 милиони долари, но доволно за филмот да се најде на петтото место на бокс-офисот.

На второто место се најде „No Time to Die“, кој заработи 24.3 милиони долари.

Ова се петте филмови кои остварија најголема заработка во текот на изминатиот викенд:

1. Halloween Kills - 50.3 милиони долари

2. No Time to Die - 24.3

3. Venome: Let There Be Carnage - 16.5

4. The Addams Family 2 - 7.2

5. The Last Duel - 4.8 милиони долари.

Remote video URL
Тагови
реклама

Водич за мажи: Како да зборувате „безобразно“ за време на секс ?

Read more

Тајра Бенкс 48. роденден го прослави со фотографија во костим за капење

Read more

Првата студија покажа: Омикрон успешно го избегнува имунитетот стекнат по природен пат

Read more

Ѓоковиќ со порака за здравје ги поддржа големите протести во Белград

Read more

Филм & ТВ

Scream 5: Кој се крие зад маската на убиецот?

Read more

Клуни одбил 35 милиони долари за еднодневно снимање реклама

Read more

Новиот документарец на Netflix го следи освојувањето на 14-те највисоки врвови во светот за само 7 месеци

Read more

Поради новиот сој на корона „воскресна“ филм од 1963 година

Read more
 

Сцена

  • filter

Scream 5: Кој се крие зад маската на убиецот?

Читај повеќе

Клуни одбил 35 милиони долари за еднодневно снимање реклама

Читај повеќе
  • play_arrow

Новиот документарец на Netflix го следи освојувањето на 14-те највисоки врвови во светот за само 7 месеци

Читај повеќе
  • play_arrow

Поради новиот сој на корона „воскресна“ филм од 1963 година

Читај повеќе
  • play_arrow

Колку заработи Мараја Кери oд божиќната песна „All I Want For Christmas Is You“?

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобрите хорор филмови кои не смеете да ги гледате сами

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за „No Time to Die“

Читај повеќе

Режисерот Филиповиќ во боите на виножитото: Не постои дел од мене од кој се срамам

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 скриени детали на филмски постери

Читај повеќе