бокс-офис

play_arrow

Хорор филмот „Halloween Ends“ го освои врвот на бокс-офисот

Премиерното прикажување на „Halloween Ends заработи 41 милион долари и се најде на врвот на бокс-офисот во Северна Америка.
Read more
play_arrow

„The Woman King“ лесно го освои бокс-офисот

Историската акциона драма „The Woman King“ лесно го освои бокс-офисот во САД и во Канада, заработувајќи 19 милиони долари на домашниот пазар.
Read more
play_arrow

„Bullet Train“ со Бред Пит се искачи на врвот на бокс-офисот во многу слаба недела

Филмовите во американските кина заработија помалку од 100 милиони долари заедно за првпат во неколку месеци. Но, оваа недела е уште полоша од минатата недела, иако само за неколку милиони долари.
Read more
play_arrow

Премиерата на „Thor: Love and Thunder“ моќно го освои бокс-офисот

Филмот „Thor: Love and Thunder“ со Крис Хемсворт во главната улога, го освои бокс-офисот во Северна Америка со моќна заработка од 143 милиони долари во благајните, пренесе Variety.
Read more
play_arrow

Анимираниот „Minions: The Rise of Gru 2“ лесно успеа да го освои бокс-офисот

Анимираниот „Minions: The Rise of Gru 2“ на Universal Pictures успеа да го освои бокс-офисот откако дебитираше две години по планираното прикажување, заработувајќи 108.510 долари во Северна Америка.
Read more
play_arrow

„Jurassic World Dominion“ заработи 143 милиони долари и е на врвот на бокс-офисот

„Jurassic World Dominion“ заработи неверојатни 143 милиони долари од премиерното прикажување во Северна Америка, па лесно го освои врвот на бокс-офисот.
Read more
play_arrow

„Top Gun: Maverick“ втор викенд на врвот на бокс-офисот

Во вториот викенд од прикажување, „Top Gun: Maverick“ со Том Круз во главната улога, заработи неверојатни 86 милиони долари во Северна Америка.
Read more
play_arrow

„Top Gun: Maverick“ заработи 134 милиони долари во првиот викенд на прикажување

Том Круз успеа да ја натера публиката да оди во кино и да гледа филм во кој не станува збор за суперхерои и тоа е можеби еден од најдобрите моменти во неговата кариера.
Read more
play_arrow

„Doctor Strange 2“ втор викенд на врвот на бокс-офисот

Во вториот викенд на прикажување, „Doctor Strange in the Multiverse of Madness“ повторно го освои врвот на бокс-офисот во Северна Америка, пишува Variety.
Read more
play_arrow

Бокс-офис: „Doctor Strange 2“ заработи фантастични 185 милиони долари

Во текот на викендов, вториот дел на „Doctor Strange 2“ заработи фантастични 185 милиони долари од прикажувањето во Северна Америка, со што без конкуренција доминираше на бокс-офисот.
Read more
play_arrow

„Sonic the Hedgehog 2“ лесно до врвот на бокс-офисот

Филмот „Sonic the Hedgehog 2“ премиерно заработи одлични 71 милион долари на домашниот бокс-офис, давајќи надеж дека публиката почна да се враќа во киносалите.
Read more
play_arrow

Бокс-офис: И покрај негативните критики „Morbius“ го освои врвот

И покрај негативните критики, „Morbius“ со Џеред Лето во главната улога, се најде на врвот на бокс-офисот во Северна Америка со солидна заработка од 39 милиони долари во првиот викенд на прикажување.
Read more
реклама

Падна нов договор за цената на руската нафта

Read more

Експерименталната вакцина против ХИВ е успешна кај 97% од испитаниците

Read more

Нефудбалските моменти меѓу Србија и Швајцарија: Провокации на сите страни

Read more

Бојата на столицата може да открие дали имате висок холестерол

Read more