„Bullet Train“ со Бред Пит се искачи на врвот на бокс-офисот во многу слаба недела

Филмовите во американските кина заработија помалку од 100 милиони долари заедно за првпат во неколку месеци. Но, оваа недела е уште полоша од минатата недела, иако само за неколку милиони долари.

Најдобриот филм оваа недела беше „Bullet Train“, кој заработи нешто повеќе од 30 милиони долари. Не дека тоа е  многу мала сума на пари, но никој друг не заработи повеќе. „Super-Pets“, на пример, паднаа за 50 отсто и се најдоа на второто место со 11 милиони долари (вкупно 45 милиони долари по две недели).

Remote video URL

Со исклучок на новиот наслов „Easter Sunday“ што се најде на осмото место со 5 милиони долари во своето деби, следните осум филмови се во потполно истиот редослед како минатата недела... и неделата пред тоа.

Remote video URL

„Nope“ заработи 8 милиони долари (тоа е скоро 100 милиони долари по три недели, што е солидно), „Thor: Love And Thunder“ заработи 7 милиони долари (вкупно 316 милиони долари), „Minions: The Rise Of Gru“ заработи 7 милиони долари (вкупно 335 милиони долари), „Top Gun: Maverick“ заработи 7 милиони долари (вкупно 662 милиони долари), а „Where The Crawdads Sing“ заработи 5 милиони долари (вкупно 64 милиони долари).

Remote video URL

Следи погоре споменатиот „Easter Sunday“, а заокружуваме со „Elvis“, „The Black Phone“ и „Jurassic World Dominion“, кои се на топ листите веќе 10 недели.

Тагови
реклама

Царот е гол! Русите бегаат, сојузниците го напуштаат, пријателите се зафатени со други работи

Read more

Кој е ризикот ако возите со премногу ниски вртежи?

Read more

Грција, Косово и Русија ја спасија Македонија: Во ЕУРО 2024 квалификациите сме во барабан 4

Read more

Расте продажбата на книгата за Нострадамус откако ја предвиде смртта на Елизабета

Read more

Филм & ТВ

Џејмс Ерл Џоунс се повлекува, Дарт Вејдер заминa во пензија

Read more

„Deadpool 3“: Хју Џекмен се враќа како Вулверин

Read more

Како изгледа денес Дона од серијата „That '70s Show“?

Read more

Гвинет Палтроу за својот 50-ти роденден позираше гола

Read more
 

Сцена

Џејмс Ерл Џоунс се повлекува, Дарт Вејдер заминa во пензија

Читај повеќе
  • play_arrow

„Deadpool 3“: Хју Џекмен се враќа како Вулверин

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Како изгледа денес Дона од серијата „That '70s Show“?

Читај повеќе

Гвинет Палтроу за својот 50-ти роденден позираше гола

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен првиот трејлер за серијата The Last of Us

Читај повеќе

Знаете ли која серија е најпопуларна на торент сајтовите?

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Палатата загрижена: 5. сезона на The Crown се фокусира на мрачниот период на Чарлс

Читај повеќе
  • play_arrow

Првиот трејлер за „Asterix and Obelix: The Middle Kingdom“ со Златан Ибрахимовиќ

Читај повеќе