Бостон со минимална победа над Шарлот, Клиперс убедливи со Шангај

Бостон, 7 октомври 2019 (МИА) – Кошаркарите на Бостон го совладаа Шарлот со 107:106 во контролен натпревар пред почетокот на новата сезона во НБА-лигата.

Најефикасен играч на средбата беше играчот на Бостон Џејсон Татум, кој постигна 20 поени.

Кај гостите до дабл-дабл ефект, 12 поени и 10 скокови стигна Мајлс Бриџис.

Во друг натпревар, Лос Анџелес клиперс ја совладаа екипата на Шангај со 127:87. Како дел од кинескиот тим, Џејмс Нанели постигна 31 поен.

Кај тимот од Калифорнија најефикасен беше Морис Харклес со 16 поени. 

реклама

Швајцарија не знае што да прави со вишокот респиратори и маски

Read more

Колку често треба да го дезинфицирате мобилниот телефон?

Read more

Белградските болници преполни, Србите не веруваат во официјалните бројки за COVID-19

Read more

Каква е состојбата со COVID-19 на Балканот?

Read more

Кошарка

Лејкерс и Никс се опции за Лилард

Read more

Јанис: Мораме да се подготвиме ментално, ова е најтешката сезона досега

Read more

Новата сезона во АБА ќе почне на 19 септември

Read more

НБА се враќа со дербито Лејкерс - Клиперс

Read more

Спорт

АТП со важна промена во системот за рангирање

Читај повеќе

Кој ќе го купи Милинковиќ-Савиќ на попуст?

Читај повеќе

13 фудбалери имаат коронавирус, откажани бараж натпреварите за Втора МФЛ – Запад

Читај повеќе

Алегри пред две години го одбил Реал Мадрид

Читај повеќе
  • play_arrow

Сетјен за пеналот на Реал: Сѐ помалку го разбирам ВАР

Читај повеќе

Хамилтон не барал од пилотите да клекнат

Читај повеќе
  • play_arrow

На 4 кола до крајот Зенит ја одбрани титулата

Читај повеќе
  • play_arrow

Пандев со 93. гол во Серија А, Наполи ја доби Рома

Читај повеќе
  • play_arrow

Барса им се врати на победите, рекорди за Меси и Фати

Читај повеќе