Бруклин повторно готви: Затка од шише е тајната состојка

Синот на Дејвид Бекам повторно стана цел на онлајн исмевање поради сомнителните кулинарски способности, но се чини дека и покрај тоа не се откажува од оваа професија.

Најстариот син на фудбалерот и модната дизајнерка Викторија на социјалните мрежи сподели како подготвува шпагети во болоњезе сос.

Бруклин се почести со чаша црвено вино со кое ги прели меленото месо и морковите, а неговите следбеници останаа збунети од фактот дека во тенџерето плива винска затка.

„Затката е тајната состојка?“, „Зошто фрли винска затка во тенџерето“, се дел од коментарите.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by @brooklynpeltzbeckham

Покрај затката, на која очигледно не ѝ е место во тенџерето, Бекам додека готвеше покрај шпоретот го држете своето куче, што на многумина исто не им се допадна. Го советуваа дека освен што може во јадењето да падне некое кучешко влакно, што би било лошо искуство за луѓето алергични на кучиња, држењето на куче така блиску до вклучен шпорет може да резултира и со повреда на животното.

Бруклин подоцна на стори појасни дека додавањето на затката не била негова грешка. Сподели и цитат дека додавањето затки од вино за време на готвењето го подобрува вкусот на јадењата.

Претходно има изјавено дека готвењето е негова страст, а откако на социјалните мрежи ги споделува своите рецепти јавноста не престанува да го исмејува.

реклама

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Read more

Скандалозно исфрлен фоторепортер од Ролан Гарос

Read more

Во заедничка акција на македонската и грчката полиција запленет 161 кг кокаин во Солун

Read more

Олово, кадмиум и арсен се пронајдени во домат и крставица на македонскиот пазар

Read more

Живот

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Read more

Секое лето различен цвет: Трик за хортензиите магично да менуваат боја

Read more

3 најпресметливи хороскопски знаци: Калкулираат за сѐ и имаат скриени намери

Read more

Кога родителите треба да престанат да се бањаат со децата?

Read more
 

Магазин

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Читај повеќе

Докопан во сос од бело вино и сенф

Читај повеќе

Правна држава е ова

Читај повеќе

Мечка влегла во пекара, ги исплашила вработените и изела 60 колачи

Читај повеќе

Шненокле - едноставен десерт со 5 состојки што ги имате дома

Читај повеќе

Соборен интересен рекорд: Flight Radar објави колку авиони имало на небото во еден ден

Читај повеќе
  • play_arrow

Некој меѓу нас не е наш...

Читај повеќе

Зошто мажот не се одлучува на брак, иако е заљубен?

Читај повеќе

Секое лето различен цвет: Трик за хортензиите магично да менуваат боја

Читај повеќе