Баерн сака најмалку 60 милиони евра за него

Челси и Сити заинтересирани за Левандовски

Фудбалерот на Баерн, Роберт Левандовски може да ги смени клубовите во текот на летниот преоден рок. Според ESPN, повикувајќи се на свои извори, Челси и Манчестер Сити го сакаат во своите редови 32-годишниот напаѓач. За Баерн да се согласи да ги започне преговорите за трансфер на Полјакот, финалистите од Лигата на шампионите мора да понудат најмалку 60 милиони евра.

Интерес за напаѓачот покажува и ПСЖ, но сите постапки на парижаните на трансфер пазарот зависат од иднината на напаѓачот на тимот Килјан Мбапе.

Левандовски допрва треба да одлучи во кој клуб сака да игра следната сезона. Тој сакаше да ја заврши кариерата во Баерн, но интересот од клубовите во Премиер лигата може да го принуди да се предомисли.

И Челси и Манчестер сити бараат центарфор. Лондонскиот клуб сака да ја засили оваа позиција поради неубедливиот настап на Тимо Вернер оваа сезона, додека „граѓаните“ имаат намера да го заменат Серхио Агуеро, кој ќе замине на лето. Тренерот на Сити, Пеп Гвардиола веќе соработуваше со Левандовски кога беше тренер на Баерн.

Актуелниот договор на фудбалерот со клубот од Минхен истекува во летото 2023 година. Левандовски постигна 36 погодоци и направи шест асистенции на 26 натпревари во Бундеслигата оваа сезона. 

реклама

Што е еректилна дисфункција и како се лекува овој проблем што ги мачи мажите?

Read more

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Read more

КАЈГАНА во Букурешт: Ечи македонската химна, навивачите подготвени да ги бодрат „рисовите“

Read more

Три хороскопски знаци кои не знаат како да бидат сингл

Read more

Фудбал

КАЈГАНА во Букурешт: Ечи македонската химна, навивачите подготвени да ги бодрат „рисовите“

Read more

Како се сака националниот тим!

Read more

Македонскиот дрес најубав на ЕУРО во изборот на ESPN

Read more

Почна ЕУРО 2020, но економското влијание ќе биде ограничено

Read more
 

Спорт

КАЈГАНА во Букурешт: Ечи македонската химна, навивачите подготвени да ги бодрат „рисовите“

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Јелена Ѓоковиќ одушеви со навивањето за Ноле на дуелот со Надал

Читај повеќе
  • filter

Како се сака националниот тим!

Читај повеќе

Македонскиот дрес најубав на ЕУРО во изборот на ESPN

Читај повеќе

Почна ЕУРО 2020, но економското влијание ќе биде ограничено

Читај повеќе

Арнаутовиќ: Нè чека тежок натпревар, Македонците се квалитетни и со поддршка од целата нација

Читај повеќе

Англиската репрезентација „тежи“ 1,2 милијарди евра, колку вреди македонската?

Читај повеќе

Тричковски: Головите на Кипар - дополнителен мотив за ЕУРО

Читај повеќе
  • filter

Шведски полицаец ќе ни суди на дебито на ЕУРО

Читај повеќе