Четири рецепти за појадок со сладок компир

Слаткиот компир многу брзо станува сѐ поголем дел од кујната на секое домаќинство. Поради уникатниот вкус, тој може да се подготвува како појадок, ручек и вечера но и како предјадење и главно јадење. Единствено што треба да знаете е неколку различни рецепти на кои можете да го подготвите.

Поради тоа, денеска ќе ви предложиме четири рецепти за појадок со сладок компир, кои се подготвуваат брзо и едноставно. Ваше е само да ги следите инструкциите од видеото на YouTube каналот Tasty, и да не заборавате да го зачините појадокот по ваш вкус.

Пријатен апетит!

реклама

Рецепти

Ручек за вистински гурмани: Свински кременадли со кашкавал

Read more

Рецепт на денот: Пица мафини

Read more

Девет рецепти за здрав и вкусен појадок

Read more

Рецепт на денот: Палачинки од овес и банана

Read more

Нови видеа

play_arrow

На скејт парк со инвалидска количка качена на скирол

Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Палачинки од овес и банана

Read more
play_arrow

Млади фудбалери кои ќе им заштедат милиони на новите клубови

Read more
play_arrow

Како да направите анкета на Twitter?

Read more
play_arrow

Што точно се случува во телото додека се топат маснотиите?

Read more
play_arrow
коали

Спасените коали се враќаат во австралиската дивина

Read more
play_arrow

10 најглупави трансфери на деценијата

Read more
play_arrow

Објавен првиот трејлер за играта „Far Cry 6“

Read more
play_arrow

10-минутни лесни вежби за затегнат задник

Read more
play_arrow

Во забавена снимка: Како делуваат различните маски за заштита од COVID-19?

Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Хумус на турски начин

Read more
play_arrow

Да ти нацртам: Што значи безбедна дистанца од 2 метра?

Read more